Şirket Haberleri

Türk Telekom’u Varlık Fonu Alacak Mı? İşte Şirket Haberlerinde Dikkat Çekenler

Ziraat Yatırım tarafından derlenen raporda, şirketlerdeki son gelişmeler öne çıkarıldı.

İşte 28 Ocak Günün Şirket Haberleri

Ege Endüstri ve Ticaret (EGEEN, Nötr): Şirket daha önce KAP’ta açıkladığı Ege Serbest Bölgesi’nde yapmayı planladığı fabrika yatırımı ile ilgili olarak; Ege Serbest Bölge Müdürlüğü ile kira sözleşmesi imzaladığını açıklamıştır.

Gen İlaç Sanayi (GENIL, Nötr): GEN Yönetim Kurulu, GEN’in üreticisi ve/veya ruhsat sahibi olduğu veya gelecekte üreteceği ve/veya ruhsatına sahip olacağı ilaçların pazarlama faaliyetlerinde bulunmak, pazar araştırması yapmak amaçlarıyla Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te bir Temsilcilik Ofisi açılmasına karar vermiştir. Gürcistan Temsilcilik Ofisi Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Özbekistan ve Almanya ofisleriyle birlikte, GEN’in yurt dışındaki altıncı ofisi olarak faaliyet gösterecektir.

Türk Telekom (TTKOM, Nötr): Bloomberg’in haberine göre Türkiye Varlık Fonu, Türk Telekom hisselerinin alımı için kredi arayışında. Türkiye Varlık Fonu, Türk Telekom’un mevcut hissedarı olan bankalarla satın alma konusunda görüşmelerin devam ettiğini belirtirken, konuya ilişkin başka detay vermedi.

Vakıfbank (VAKBN, Nötr): Banka Yönetim Kurulunun kararıyla, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yayınlanan “Bankalarda İyi Ücretlendirme Uygulamalarına İlişkin Rehber” kapsamında özellikli çalışanlara yapılacak değişken ödemelere ilişkin olarak 27 Ocak 2022 tarihinde 3,76 TL fiyattan 196.965 adet Banka hisse senedi geri alımı yapılmıştır.

Altınyağ Madencilik (ALMAD): Şirket’in bedelli sermaye artırım sürecinde Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerlerine ilişkin hazırlanan Fon Kullanım Raporunda belirlenmiş olan Tekirdağ İli, Malkara İlçesinde bulunan Kömür Maden Sahasına ilişkili yatırımlarından iş makinası ve araç yatırımlarına istinaden; Maden Sahasındaki Dekapaj malzemesinin döküm harmanına taşınması amacıyla kullanılacak olan, toplam 15 adet damperli kamyonun, 1 yıl ilave garanti uzatımı ve 10.000 saatlik Motor ve Şanzıman periyodik bakımlarını kapsayacak beşli bakım paketi ile tüm vergi ve sigortaları dahil anahtar teslimi olarak 27mn TL peşin bedelle alımı için sipariş verilmiş olup sipariş sözleşmesi 27.01.2022 tarihinde imzalanmıştır.

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Sanayi (TUCLK): Şirket, yönetim kurulu kararı ile sermayesi merkez şubesinden karşılanmak üzere, Kocaeli’de şube açmaya ve unvanının Tuğçelik Alüminyum Ve Metal Mamülleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş Gebze Şubesi olmasına karar vermiştir. Bahsi geçen adreste şuan bir üretim faaliyetinde bulunulmamaktadır. Şirket tarafından fabrikanın açılışı gerçekleştiğinde KAP platformu aracılığıyla ayrıca bilgilendirmede bulunulacağı açıklanmıştır.

Başa dön tuşu