Otomobil

Türkiye’de de Satılacak Olan Alfa Romeo Tonale 8 Şubat’ta Tanıtılacak!

Geçtiğimiz sene  2019 yılında gerçekleştirilen  Cenevre Otomobil Fuarı’nda yer alan ve Yılın Otomobili Ödülleri’nü  daha piyasaya çıkmadan kazanan Alfa Romeo Tonale henüz satışa sunulmamıştı. Sonunda bir çok kişinin beklediği haberin geldiğini söyleyebiliriz. 110 yıllık Alfa Romeo mirasından bir çok esintiler bulunduran ve bu yıl seri üretime girecek olan Tonale, 8 Şubat‘ta tanıtılacak.

Çıkış Tarihi İki Kez Ertelenmişti

Bu zamana kadar merakla beklenen ve daha çıkmadan ödül almayı başaran modelin çıkışı iki kez ertelenmişti. Bu ertelemeyi CEO Jean-Philippe Imparato’nun yaptığı ifade edilmekte. Tonale’nin hibrit performansı konusunda zayıf kaldığını ve yeni fark ettiğini belirten patron, aracın bu tarafının iyice geliştirilmesi için ek bir süre istemişti. İkinci erteleme ise özellikle pandemi zamanında haberlerde sık sık gördüğümüz çip tedariği nedeniyle gerçekleşti.

Alfa Romeo Tonale
Alfa Romeo Tonale

Tonale, Alfa Romeo’nun crossover ürünleri içerisinde Stelvio’nun bir altına yerleşecek diyebiliriz. Bu model geleneksel tasarımından vazgeçmeyecek. Geleneksel tasarım ile gelecek olan modelin boyutları ve motor seçenekleri hakkında  henüz net bir bilgi bulunmamakta. Fakat iddialara göre,  hibrit versiyonun turbolu 1.3 litrelik içten yanmalı bir ünite  ile geleceği ifade ediliyor. Elektrik motorun eşlik edeceği bu ünite toplamda 240 bg  güç üretme şansına sahip olacak.

 

Başa dön tuşu