Güncel

Türkiye’de Geniş Bant Abone Sayısı 80 Milyonu Geçti 

Türkiye’de internet hizmetlerine erişim noktasında genişletilen altyapı, abonede büyük bir artış yaşanmasını sağlıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni verilerde ise Türkiye’deki abone sayısının 88.2 milyona yükseldiği belirtildi. Daha fazla alanda internet altyapısının sunulması, daha fazla kişinin internete ulaşmasını sağlıyor.

İnternet altyapı yatırımlarının devam edeceği ve bu konuda herhangi bir tasarruf ya da farklı bir planlamanın olmadığı belirtilen açıklamada, önümüzdeki yıllarda rakamların daha hızlı bir şekilde artmasının beklenildiği söylendi.

Fiber İnternet Abone Sayısı Artıyor

Yüksek hızlı internet imkanı sunan fiber internette de son dönemlerde yüksek bir artış hakim. konu ile ilgili yapılan açıklamalarda geçtiğimiz yıllara göre yüzde 21 oranında artış elde edildiği belirtildi. Yüzde 21 artış ile fiber internet abone sayısı 4.8 milyona ulaştı.

İnternet abonelerinin kullanımlarına yönelik yapılan araştırmada ise özellikle artan veri kullanımı dikkat çekiyor. Resmi verilere göre 2021 yılında sabit genişbant abonelerinin aylık veri kullanımı 204.4 GB’a ulaştı. Artan veri kullanımı ile 2021 yılına göre yüzde 127.5 oranında artış elde edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu