Kripto Paralar

Twitter Ethereum İle Bahşiş Dönemini Başlattı

Sosyal medya platformu Twitter bahşiş özelliğine yeni ödeme yolları ekliyor. Son duyuru ile Twitter Ethereum (ETH) bahşiş seçeceğinin aktif hale geldiğini belirtti. 

Twitter Ethereum Desteği Sunuyor

Twitter’ın destek hesabı olan @TwitterSupport tarafından yapılan paylaşıma göre, geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren kullanılan Twitter Bahşiş özelliğine yeni bir ödeme seçeceği daha eklenmiş durumda. Son dönemde kripto para ve NFT desteği ile kullanıcılarının yüzünü güldüren Twitter platformu Bitcoin (BTC) ile bahşiş özelliğinin yanında artık Ethereum (ETH) ile bahşiş desteği de sunuyor. 

Ethereum Bahşiş Özelliği Ekleme

Twitter Ethereum bahşiş özelliğini aktif hale getirmek için kullanıcıların öncelikle bahşiş özelliğini açmaları ve bir Ethereum adresi eklemeleri gerekiyor. Bu işlemleri gerçekleştiren kullanıcılar Ethereum ile bahşiş alabiliyor. Konu hakkında açıklama yapan bir Twitter sözcüsü, Twitter’ın şimdilik Ethereum Name Service (ENS) alan adları desteği sunmadığını belirtti. Twitter açıklamasında, Ethereum’un yanında Ethereum tabanlı ERC-20 tokenlerine de destek verdiğini duyurdu.

twitter-ethereum-ile-bahsis-donemini-baslatti

Son olarak Twitter’ın bahşiş özelliğinin kullanılabilmesi için kullanıcıların iOS ya da Android uygulamasını indirmeleri gerekiyor. Kullanıcılar şimdilik Twitter’ın masaüstü sürümünden bahşiş özelliğini etkinleştiremiyor. 

Başa dön tuşu