Güncel

Twitter kullanıcısının rant cevabına Ahmet Kanık’tan destek

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık, sosyal medyada Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na gelen eleştirel tweetin sahibini retweet ederek destekledi.

 

Olay sosyal medya mecrası Twitter’da gerçekleşti. Sürmene hashtag’i ile ”Yanan orman sahalarını 1 yıl içerisinde ağaçlandırıyoruz. Yanan alanlar kati surette başka maksatla tahsis edilemez.” tweetini paylaşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na cevaben, ”beyle mi ?” diyen ”Simo Hayha” isimli  Twitter kullanıcısı, rant için yakılmış bir orman ve hemen akabinde başlamış bir otel inşaatının fotoğrafını paylaştı.

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürü Ahmet Kanık ise  ”Simo Hayha” isimli kullanıcının, Ak Parti döneminde rant için kundaklanıp otel yapılan ormanlık arazileri protesto etmek amaçlı attığı tweetini retweet ederek bir nevi destek oldu.

 

Twitter kullanıcısı Simo Hayka kimdir ?

Twitter’da kendini ”eski kulağı kesiklerdenim” diye tanımlayan Simo Hayka isimli kullanıcı, hükümet karşıtı komik paylaşımlarla takipçilerini güldürüyor. Twitter’da iğneleyici tweetlerle siyasilere şaka yollu takılan Simo Hayka, Devlet Bahçeli’nin orjinal hesabı tarafından engellendi. Takipçileri tarafından aktivist olarak nitelendirilen Simo Hayka, Twitter kapak fotoğrafını Devlet Bahçeli’nin orjinal hesabı tarafından ”engellendiniz” olarak değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu