Teknoloji

Twitter’a Metion’dan Çıkabilme Özelliği Geliyor

Twitter'de bir tweette kullanıcıya verilen karşılıklara 'metion' deniyor. Twitter tarafından yapılan açıklama ile birlikte artık istemediğiniz metion'dan çıkabilmek mümkün olacak.

Sosyal medya platformu Twitter son zamanlarda Elon Musk’ın satın alma girişimleri ve bu girişimden vazgeçmesiyle gündeme gelse de platform üzerinde çeşitli yenilikler de duruyor. Şirket, emoji ile tepki verme, hikaye paylaşma, 280 karakterden daha uzun tweetler atmaya sağlayan notlar özelliği, ortak tweet atabilme gibi çok çeşitli özellikleri kullanıcılarına sundu. Kimi özellikler kullanıcılar tarafından beğenilmediği için kaldırılırken bazıları da halen aktif olarak kullanılabiliyor. Twitter’da yapılan son değişiklik ile birlikte artık dahil olmak istenmeyen konuşmadan çıkmaya olanak sağlayan ‘Unmention’ özelliği duyuruldu.

Twitter’da Unmention Özelliği Yıllardır Bekleniyordu

Twitter’ın duyurusunu yaptığı özelliği kullanıcılar uzunca bir süredir talep ediyordu. Twitter’da atılan bir tweete yanıt verildiğinde istenmeyen kişiler sohbete dahil olabiliyor ve istenmese bile o sohbetin içinde kalınıyordu. Twitter Safety hesabından yapılan açıklamada artık dahil olmak istenmeyen sohbetten çıkmaya olanak sağlanacağı belirtildi. Kullanıcılara ‘Konuşmadan Çık’ seçeneği sunulacak. Böylece kullanıcılar yer almak istemediği yazışmalardan çıkabilecek. Henüz tüm kullanıcılarda aktif hale gelmeyen özelliğin önümüzdeki günlerde herkes için kullanılabilir olması bekleniyor.

twitter unmetion

 

Başa dön tuşu