Teknoloji

Twitter’a Ortak Tweet Atma Özelliği Geliyor

Twitter iki farklı hesabın bir tweeti ortak olarak atmasını sağlayacak özelliği kullanıcılarına sundu.

Dünya genelinde 200 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu Twitter güncellemelere devam ediyor. Bugüne kadar uzun tweetler atmayı sağlayacak notlar özelliği, 24 saat kalacak hikaye özelliği, atılan tweetlere emoji ile tepki verme gibi çeşitli yenilikler getirmişti. Kimi güncellemeler kullanıcıların ilgisini çekerken, yapılan değişiklilerden bazıları da kullanıcıların ilgisini çekmemesi sonucu kullanımdan kaldırıldı. Twitter’ın duyurduğu son yenilik ise ortak tweet atabilmeye olacak sağlayacak.

İki Farklı Hesap Aynı Tweeti Atacak

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre iki farklı hesap aynı tweeti ortak atabilecek. Twitter kullanıcılarından bazıları için bu özelliğin aktif edildiği görülürken güncelleme henüz tüm kullanıcılara sunulmadı. Test aşaması devam eden çalışmanın önümüzdeki günlerde tüm Twitter kullanıcıları için aktif hale getirilmesi bekleniyor. Ortak tweet atma özelliğinin aktif hale geldiği hesaplar paylaşımlarda bulunmaya başladı. Yeni özellik şu şekilde görünüyor:

ortak tweet

Yeni Özelliğin Adı ‘CoTweet’

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre ortak tweet atmayı sağlayacak yeni özelliğin adı CoTweet. Aslında ortak olarak bir paylaşımda bulunma özelliği ilk defa bir sosyal medya platformunda karşımıza çıkmıyor. Instagram’da birbirine bağlı olan iki hesabın aynı gönderiyi paylaşmasına izin veriyordu. Twitter’da artık kendi bünyesinde bu özelliğin kullanılmasını sağlayacak.

Başa dön tuşu