Şirket Haberleri

Uber, ‘Süper Uygulama’ Planlarını Açıkladı

San Francisco merkezli uluslararası ulaşım ağı şirketi Uber, önemli bir gelişme ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Şimdiye kadar araç çağırma, yemek teslimatı, paket servisi, kuryecilik, yük taşımacılığı gibi hizmetler sunan firma; bunların arasına çok daha fazlasını ekleyeceğini duyurdu. Uber’in ilerleyen süreçte bir ‘süper uygulama’ haline geleceği resmen açıklandı. Şirketin bununla ilgili planları da kesinleşti.

İlk defa 2018 yılında Uber CEO’su Dara Khosrowshahi, platforma daha fazla ulaşım seçeneği eklemek istediklerini söylemişti. Sonraki süreçte şirket, Koronavirüs salgınını gerekçe göstererek, istedikleri kadar hızlı ilerlemenin biraz zorlaştığını dile getirdi. Ancak nihayet şimdi, yıllardır askıya alınan bu planlarla alakalı detaylar paylaşıldı.

uber

Uber ile Tren, Otobüs, Uçak ve Araç Kiralamak Mümkün Olacak

Uber, ABD’den sonra en büyük pazara sahip olduğu İngiltere’de yeni bir test programına başlayacak. Şirketin Birleşik Krallık’taki yöneticisi Jamie Heywood, bugün yaptığı açıklamada Uber’in tüm seyahat ihtiyaçları için tek adres olmasını istediklerini dile getirdi. Bu uygulama sayesinde şimdiye kadar araba yolculuğu, bisiklet, tekne hizmetleri ve scooter rezervasyonu yapılabildiğini dile getiren Heywood; ulaşım seçenekleri arasına tren ve otobüsü de dahil edeceklerini doğruladı.

Uber

Yılın ilerleyen dönemlerinde, sorunsuz ve çok yönlü bir seyahat hizmeti için Uber’in önde gelen bazı şirketlerle entegrasyon içerisine gireceği açıklandı. Anlaşmalı firmalar sayesinde, yakında uygulamaya tren, otobüs, uçak, araba kiralama ve hatta otel rezervasyonu gibi imkanlar dahil edilecek. Bu hizmet ilk olarak İngiltere’de kullanıma açılacak. İşler şirketin istediği gibi giderse, sonrasında bu özellikler diğer ülkelere de genişletilecek. Böylelikle platform, artık bir ‘süper uygulama’ halini alacak.

Başa dön tuşu