Şirket Haberleri

Ukrayna’da Faaliyetlerini Durduran Şirketler Artıyor

Rusya’nın geçtiğimiz gün başlattığı operasyonları aralıksız devam ediyor. Bölgede pek çok sivilin de yaşamını yitirmesine yol açan operasyonlara karşı Türk şirketleri de aldıkları kararları tek tek açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platform’una yapılan açıklamalar ile duyurulan gelişmelerde bugüne kadar pek çok şirket üretimlerini durdurdu ya da Ukrayna’daki yatırımlarını askıya alma kararı aldı.

İşte Ukrayna’da Faaliyetlerini Durduran Şirketler

Ukrayna Sefer İptalleri
Ukrayna Sefer İptalleri

Uçuşlar İptal Edildi

İlk açıklamalar THY ve Pegasus’tan gelirken Ukrayna’ya yapılacak uçuşların havalimanların kapatılması ve güvenlik sebebiyle iptal edildiği belirtildi. Bu açıklamalar ile birlikte başlayan iptal kararları farklı şirketlerin açıklaması ile devam etti.

UKRAYNA SEFER İPTALLERİ ARKA ARKAYA DUYURULDU

Anadolu Efes
Anadolu Efes

Anadolu Efes

Anadolu Efes tarafından KAP’a yapılan bildirimde, Ukrayna’nın 3 şehrinde bulunan fabrikalarda üretimlerin durdurulduğu belirtildi. Üstelik üretimlerin yanı sıra satış faaliyetleri de askıya alındı.

ANADOLU EFES UKRAYNA’DAKİ FAALİYETLERİNİ DURDURDU

Girişim Elektrik
Girişim Elektrik

Girişim Elektrik

İştiraki ile Ukrayna’da yeni bir yatırım planlayan Girişim Elektrik, dün yaptığı açlıklama ile bu yatırımını askıya aldı. Alınan makineler için ise Türkiye’deki üretim alanlarında planlamalar yaptı.

GİRİŞİM ELEKTRİK UKRAYNA TESİS YATIRIMINI ASKIYA ALDI

Kontrolmatik Teknoloji
Kontrolmatik Teknoloji

Kontrolmatik

Rusya’da çeşitli temaslarda bulunan Kontrolmatik ise tüm faaliyetlerini tek taraflı olarak durdurduğunu açıkladı.

KONTROLMATİK TEKNOLOJİ RUSYA’DAKİ FAALİYETLERİNİ DURDURDU

LC Waikiki
LC Waikiki

Mağazalar Kapandı

Aralarında LC Waikiki, Colin’s, English Home, DeFacto gibi markaların yer aldığı pek çok şirket, kepenklerini kapattı. Güvenlik gerekçesi ile alınan bu kararlar sonrasında çalışanlara izin verildi.

LC WAİKİKİ, COLİN’S VE ENGLİSH HOME MAĞAZALARINI KAPATTI

Başa dön tuşu