Kripto Paralar

Kripto Analisti Smart Contracter Bitcoin’de Zirve Bekliyor

2018 ayı piyasası sırasında Bitcoin’in en düşük noktasını doğru bir şekilde tahmin eden kripto yatırımcısı yeni yorumu ile dikkat çekti. Analist, BTC’nin son iki ayda fiyatındaki düşüşe rağmen 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkacağına inanıyor.

Ünlü kripto analisti Smart Contracter, 203.500 Twitter takipçisine, Bitcoin‘in yıl sonuna kadar 100.000 doların üzerine çıkacağını söyledi. Ancak analiste göre bu zirve öncesinde BTC önümüzdeki haftalarda en dip seviyelerine düşecek.

“Aralık ayında, bu düşünceden çoğunlukla bahsettim ve her zaman aklımın bir köşesindeydi. Şimdi olasılığı daha çok gibi görünüyor. Mesele şu ki: BTC’nin hala düşebileceği ve yeterince uzun bir zaman çizelgesinde makro yükselişini sürdürebileceği gerçekten geniş bir aralık var. HAYATTA KALMAK.”

Bitcoin Analizi

Yukarıdaki Smart Contracter’ın grafiğine bakıldığında, kripto analistinin DJIA’nın bu verilerinden yararlandığı da anlaşılıyor. Analist 1998 ve 2012 yılları arasındaki grafiği takip ederek Bitcoin’i, DJIA borsa grafiği ile karşılaştırmış. Bu dönemde, Dow Jones Industrial Average (DJIA) hızlı yükseliş öncesinde geniş bir aralıkta işlem görmüş ve sonrasında zirveye tırmanmıştı.

Popüler kripto analisti BTC’nin uzun vadeli yükseliş eğiliminde olduğunu görse de Bitcoin’in yükselişe geçmeden önce, 30.000 doların altına düşeceğini özellikle vurguluyor. Bu nedenle DJIA grafiğindeki geniş aralıkta düşüş yönde bir eğilim yaşanacak ve sonrasında BTC zirveye ulaşacak.

Başa dön tuşu