Siyaset

Usta: Herkesi kucaklayacağız

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Vezirköprü’nün, Göl, Öğürlü, Şentepe, Kıranalan, İncesu ve Yağınözü Mahallelerine ziyarette bulundu. 31 Mart seçimleri için mahalle sakinlerinden destek isteyen Erhan Usta, herkesi kucaklayan bir anlayışla hizmet vereceğini söyledi.

ÜRETİCİ DE TÜKETİCİ DE MAĞDUR

Ham maddenin değerlendirilemediğini söyleyen Usta, “Toplantıda halka seslenen Erhan Usta, ‘Ovalardan çıkan ürünün işleneceği, saklanacağı tesislerimiz yok. Çarşamba ve Bafra Ovamız var ama konserve, salça, meyve suyu fabrikamız yok, soğuk hava depomuz yok. Bunlar olmadığı zaman ürün pazara geliyor, yarısı tarlada kalıyor yarısı para etmiyor. Sezonunda talebi artırmak lazım. Sezon bittikten sonra ürünün tamamını piyasaya girmediği için fiyat yükseliyor. Hem üretici mağdur hem tüketici mağdur. Meyve suyumuz, salçamız dışarıdan geliyor. Ham maddemiz var ama dışarıdan alıyoruz. Yatırımcı sizden yer istiyor, belediye yer vermiyor. Böyle bir şey olabilir mi?’ diye konuştu.

BAĞIMSIZ OLDUĞUM İÇİN AVANTAJLIYIM

Adaletli bir yönetim anlayışı ile hareket edeceğini kaydeden usta, “Bir siyasi partiden aday olmamak ciddi bir avantajdır. Etrafımıza böyle anlatmamız lazım. Herkesi kucaklayacağız. Kararlarımızı alırken ortak bir akılla karar alacağız. Beraber düşüneceğiz. Dayatmayla, ‘ben bilirim benim dediğim olacak, Gülsan Sanayisi’ni yıkıyorum kardeşim bitti’ şeklinde karar almayacağız, ortak akılla karar alacağız. Biz bunların hepsini yapabiliriz” şeklinde konuştu.

 

Başa dön tuşu