Spor

Usta:Başarılı Trabzonspor geri dönecek

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, ekonomik yapılanma ve transfer konusunda mühendis gibi çalıştıklarını ve eski başarılı Trabzonspor’u geri getireceklerini açıkladı.

 

Karadeniz ekibinin güçlü takımı Trabzonspor’un Başkanı Muharrem usta transfer konusunda ve ekonomik yapılanma hakkında açıklamalarda bulundu.Usta yeni sezon çalışmaları ve transferler hakkında önemli açıklamalar yaptı.

 

Muharrem Usta,NTV Spor’da konuk olduğu programda yaptığı konuşmalarda ekonomik açıdan zor günler yaşadıklarını ancak geleceğe dair umutla baktıklarını söyledi.

 

Hata yapmamak istemedikleri transferde acele etmek istemediklerini söyleyen Muharrem Usta,””Taraftarlarımız rahat olsun. Takım olmaya çalışıyoruz. Sorumluluk bilinciyle çalışıp, eski başarılı günlerini yaşayan sağlıklı bir Trabzonspor getireceğiz. Geleceğimizin aydınlık olduğunu düşünüyorum. Eski başarılı Trabzonspor’un geldiğini hep beraber göreceğiz. Ekonomide zor günlerden geçtik, hala da bazı sorunlar devam ediyor. Karanlık bir tünelden geçtik. Bitmedi ama geleceğimizi planlayabiliyoruz. Trabzonspor sağlıklı bir ekonomik altyapıya ulaşacak. Onu sağlayamazsanız, özlenen Trabzonspor gelmez” dedi.

 

GEREKLİ YERLERE 6-8 OYUNCU TAKVİYE EDİLECEK

Trabzonspor’un Ersun Yanal dönemiyle birlikte kadroda yenileşme dönemine girdiğini açıklayan Usta “Bu sene çok fazla sayıda oyuncuyla yollarımızı ayırıyoruz ama tam bir kararlılık içindeyiz. Kulübümüzün gerçek anlamda yenilenmeye ihtiyacı var. Belirlediğimiz isimlerle yollarımızı ayırıyoruz. Ersun Hoca ile konuştuk ‘Bize kaç oyuncu lazım’ diye. 6-8 oyuncu almamız gerekiyor. Şu ana kadar kesinleşen transferlerimiz sol bek Ibanez ve santrfor Ramil Sheydaev. Demek ki bizim 6 civarında oyuncu alacağımız ortada.” ifadelerini kullandı.

 

STAD İLK SEYİRCİLİ MAÇA YETİŞİYOR

Trabzonspor’un inşaatı devam eden yeni stadı Akyazı Stadı’nın yeni ligin ilk seyircili maçına kadar yetişeceğinı açıklayan Muharrem Usta “Bence Türkiye’de olağanüstü bir tesis ortaya çıkıyor. 41 bin 61 kişilik stat. Kombine alan taraftarlarımıza forma hediye edeceğiz. Herkesin maça formayla gelmesini istiyorum” dedi.

Maçlara formasız gelinmemesini hedefleyen Muharrem Usta, kombine bilet alanlara forma hediye edilmesinin planlandığını söyledi.

 

EKONOMİK SIKINTI VAR AMA TRANSFERDE MÜHENDİS GİBİYİZ

Ekonomik sıkıntıların transfer konusunda kendilerini olumsuz etkilediğini dile getiren Usta “Geçmişte bonservis ödeme konusunda sorunlu bir Trabzonspor olunca, talip olduğumuz futbolcuların takımları parayı peşin istiyor. Onlara Trabzonspor’da yeni bir yönetimin ve güvenli bir ortamın olduğunu anlatıyoruz. İyi bir noktaya geldik. Aldığımız oyuncuları yarın da satabilmemiz önemli. Trabzonspor eski hataların faturasını çok ağır ödedi. Transferde tam bir mühendis gibi çalışıyoruz” dedi.

Başa dön tuşu