EğitimGüncel

Uzaktan eğitim mi başlıyor? Üniversitelerde eğitim uzaktan mı?

Koronavirüs vakaları artış gösterirken hemen herkesin gözü yeni tedbir gelip gelmeyeceğiyle ilgiliydi. Okullarda yüz yüze eğitim devam edecek ama yarı yıl tatilinde değişiklik olup olmayacağı araştırılmaktadır. Milli Eğitim Bakanı hem de YÖK Başkanı cevabını verdi.  

Koronavirüs vakaları virüsün yeni türü olan Omicron Varyantının etkisiyle artış göstermeye devam ediyor. Aşılamanın hızlanması için çalışmalar devam ederken yeni önlemlerin alınıp alınmaması merak edilmektedir. Öncelikli merak edilen konu da yüz yüze eğitime ara verilip verilmeyeceği oldu. YÖK Başkanı konuyla ilgili açıklama yaptı.  

YÖK Başkanı: Öncelik yüz yüze eğitim 

sss

Şuan da eğitim veren bazı vakıf üniversiteleri sınavların online olunacağını duyurdu. Devlet üniversiteleri tarafından yüz yüze sınavları devam ediyor. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından açıklama yapıldı. Erol Özvar tarafından yapılan açıklamada:  

Salgının seyrine göre yükseköğretim kurumlarının örgün programlarda harmanlanmış yani hibrit dediğimiz eğitim modelinin kullanılacağı söylendi. Harmanlanmış eğitime geçildiği zaman gereken önlemler alınarak uygulamalı eğitimler olabildiğince yüz yüze yapılacaktır. Vaka sayısı artış gösteren bir yerde online eğitim ağırlık kazanabileceği gibi başka bir kampus de tamamen yüz yüze devam edebilecek.  

Koronavirüs vakalarının giderek artış göstermesinden dolayı öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Şuan konuyla ilgili bir açıklama olmasa da konuyla ilgili güncel açıklama geldiği takdirde www.habereko.com olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Başa dön tuşu