Ekonomi

Borcu Olan Vatandaşlara Borç Kapatma Kredisi Geliyor

Pandeminin etkisi ile Türkiye’de pek çok vatandaş borcunu ödemede zorluk yaşıyor. Borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlar için ise bankalar harekete geçmiş durumda. 2 banka tarafından yapılan son dakika açıklamalarında borç kapatma kredileri olarak yeni kredi paketlerinin hazırlandığı belirtildi. Kredi, kredi kartı borcu gibi borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşların bu borçlarını kapatacak olan bankalar, tek bir kredi altında borçların daha esnek bir ödeme planı ile ödenmesini sağlayacak.

Borç Kapatma Kredisi
Borç Kapatma Kredisi

Hangi Banka Borç Kapatma Kredisi Veriyor?

Yapılan açıklamalar QNB Finansbank ile ING Bank’tan geldi. Uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile kredi sunacak olan bu iki banka, borç kapatma kredisi almak isteyenler tarafından değerlendirilebilecek.

ing bank
ing bank

ING Bank Borç Kapatma Kredisi %1,59 Faizle Verilecek

Kredi borç transferi hizmeti sunan ING Bank, 1.59 faiz oranları ile kredi seçeneği sunuyor. ING Bank dışındaki kredi ve kredi kartı borçlarını destekleyen banka, böylece tüm borçları toplamına yetecek bir kredi desteği ile tek bir borç kalmasını sağlıyor. ING Bank’tan kredi almak isteyenlerin 3 ay ile 36 ay arasında vade fırsatlarından yararlanması mümkün olurken müşterilere özel 3 ay erteleme fırsatı da sunuluyor.

qnb finansbank

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi %1,24 Faizle Verilecek

ING Bank’a göre Finansbank tarafından sağlanacak kredilerde faiz oranları daha yüksek. 10.000 TL gibi bir kredi için yüzde 2.24 faiz oranı ile kredi verecek olan Finansbank, 36 ay vadeli ödeme planında aylık 435,97 lira aylık taksitler ile kredinin ödenmesini planlıyor.

Başa dön tuşu