Vergsizi telefonda öğrencilere büyük şok: Bu detayı bilmiyorlardı

Vergisiz telefon nasıl alınır? Telefonlar önce satın alınacak, sonra vergi ücreti iade edilecek! Peki para iadesini nereden ve nasıl alınacak? İşte detaylar...

Vergsizi telefonda öğrencilere büyük şok: Bu detayı bilmiyorlardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında duyurduğu üniversite öğrencilerine sağlanacak telefon ve bilgisayar desteği detayları netleşti. Gençler, bu destek kapsamında PTT üzerinden vergisiz olarak alacakları telefon ve bilgisayarları normal ücretleri ile satın alacaklar. Ancak, ilginç bir ayrıntıyla, öğrencilerin vergisiz telefonlarına takip programı kurularak kullanımları izlenecek.

Detaylara göre, PTT'nin online platformu üzerinden yapılacak satışlarda, vergisiz olarak alınabilecek telefon ve bilgisayarlar için özel bir sekme açılacak. Öğrenciler, ihtiyaçlarına uygun cihazlarını seçip normal ücretini ödeyecekler. Ancak, daha sonra hesaplarına 9,500 TL'ye kadar destek olarak iade edilecek.

vergisiz telefon nasıl alınır

CNN Türk'ten alınan bilgilere göre, destekten yararlanmak isteyen gençler, Pttavm.com üzerinden vergisiz olarak alınabilecek ürünleri inceleyebilecekler. Bu platform, öğrencilere özel olarak tasarlanan bir sekme ile vergisiz telefon ve bilgisayarları sunacak.

Öte yandan, bu teknoloji destek programının bir diğer yönü de öğrencilerin vergisiz telefonlarına takip programı kurulacak olması. Bu adımın, öğrencilerin cihazlarını güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlama amacını taşıdığı belirtiliyor.

Bu kapsamlı destek programı, üniversite öğrencilerine ekonomik bir rahatlama sağlamayı hedefliyor. Ancak, takip programının getirdiği gizlilik endişeleri ve kullanıcıların izlenmesi konusu, gelecekte daha fazla tartışmaya neden olabilir.