Şirket Haberleri

Vodafone SIM Kartlarda Geri Dönüşümü Başlattı

Vodafone, Türkiye dahil olmak üzere hizmet verdiği bölgelerdeki müşterilerine artık geri dönüştürülmüş plastikten üretilen EKO-SIM kartları sunacak. Daha çevreci ve plastik kullanımını minimuma indiren bu yeni yöntem ile yeni bir dönüşüm programı başlatılacak.

EKO-SIM Kart Tanıtımı Yapıldı

Vodafone Türkiye tarafından yapılan açıklamalarda EKO-SIM kartlarının Türkiye’de kullanıma sunulduğu belirtildi. Yeni sim kartların Vodafone müşterileri tarafından en yakın Vodafone mağazasında kolayca değiştirilerek kullanılmaya başlanacağı açıklandı.

Vodafone EKO-SIM kullanımının Türkiye’de 20 ton yeni plastik kullanımının önleyeceği açıklandı ve müşterilere de çağrı yapıldı. Sadece tek bir operatörün gerçekleştireceği SIM kart değişimi ile 20 ton yeni plastik kullanımının önlenecek olması, çevreci bir anlayışın hakim olduğunu net bir şekilde gösterdi.

Vodafone’nun dünyadaki uygulamasında ise yıllık 320 tonluk plastik kullanımının engellenmesi amaçlanıyor. Üstelik EKO-SIM kartların müşterilere teslim edilmesi sırasında kullanılan kağıtlar da yine geri dönüştürülebilen malzemelerden üretilmiş. Şirket EKO-SIM kartlar ile başlattığı çevreci hareketini mağaza ve hizmetlerindeki diğer ürünlere yansıtacak.

Plastiksiz Ofis Uygulaması Başlamıştı

Şirket tarafından geçtiğimiz yıl yapılan açıklamalarda ise plastiksiz ofis uygulamasına geçiş yapıldığı belirtilmişti. Bu uygulama ile yıllık 6 milyon kullan at plastik ürün kullanımına son verildi.

Başa dön tuşu