Otomobil

Volkswagen, ID. Buzz 9 Mart’ta Tanıtılacak!

Dünyanın önde gelen otomobil markalarından olan Volkswagen,  ilk modern tasarıma sahip olan Microbus tasarımı ile 20 yıl önce karşımıza çıkmıştı. 10 yıl sonra tekrardan 2018 senesinde  ID. Buzz ile çıkarak şirket bir nevi rotasını belirlemişti. O zamandan günümüze kadar bu konsept ile bir model üretileceğini sürekli ifade eden Volkswagen, sözünü tutacağa benziyor. Uzun zamandır beklenen  ID. Buzz 9 Mart 2022 tarihinde tanıtılacak. Tanıtımına aylar kala bu model için üretimlerde başlamış durumda.

Wolfsburg kaynaklı bir firmanın yayınlamış olduğu bir videoya baktığımız da  ID. Buzz’ın canlı bir şekilde fabrikadan ayrıldığını görüyoruz. Renkli bir kamuflaj ile karşımıza çıkan bu modelin durağı tanıtımının gerçekleşeceği Barcelona şehri olacak.

Volkswagen, ID. Buzz  Tasarımı Görüntülendi!

Volkswagen ID. Buzz

Model her ne kadar sık görüntülense bile ID. Buzz  hakkında teknik bilgiler oldukça az. Volkswagen’in MEB  platformuna yer vereceği bu modelin tek ve çift motor olmak üzere iki ayrı motor çeşidi ile geleceğini düşünüyoruz. Lakin bu konu hakkında henüz kesin bir bilgi yer almıyor. Ayrıca bu modelin daha rekabetçi olması için hem tek hem çift batarya ile geleceği de ifade ediliyor.

Gelecek günlerde uzun zamandan beridir beklenen modeli InsideEVs ekibinin de içerisinde yer aldığı bir kaç gazeteci deneyimleme fırsatı bulacak. Teknik detayları ve bu deneyimi paylaşmak için 9 Mart’a kadar bekleyeceğiz gibi duruyor. Bakalım uzun zamandan beridir beklenen ID. Buzz modeli kullanıcıları memnun edecek mi?

Başa dön tuşu