Ekonomi

Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı Ne Kadar? Volkswagen Taigo Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Çok merak edilen Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı ile ilgili yeni gelişme yaşandı. Türkiye’de en çok tercih edilen otomobil markalarından bir tanesi olan Volkswagen Türkiye pazarına yeni bir araç ile giriş yapmaya hazırlanıyor. Coupe SUV tarzındaki bu model, şirketin alanının en iddialılarından bir tanesi. Üç farklı güç ve donanım seçenekleriyle Türkiye’de piyasaya sunulacak olan Taigo için en çok merak edilen ise fiyat. Peki, Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı Ne Kadar? 

Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı
Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Volkswagen tarafından yapılan resmi açıklamalar ile yeni aracın fiyatları belli oldu. Volkswagen Taigo Türkiye fiyatı için başlangıç 515 bin lira olurken en donanımlı versiyon 753 bin 800 liradan satılacak. 

Güncel Volkswagen Polo fiyatlarına göz attınız mı?

İşte 2022 Volkswagen Taigo fiyat listesi

VersiyonDonanım SeviyesiVolkswagen Taigo Türkiye Fiyatı
Yeni Taigo 1,0 TSI 95 PS ManuelLife515.000 TL
Yeni Taigo 1,0 TSI 110 PS DSGLife586.800 TL
Yeni Taigo 1,0 TSI 110 PS DSGStyle661.000 TL
Yeni Taigo 1,0 TSI 110 PS DSGR-Line689.800 TL
Yeni Taigo 1,5 TSI 150 PS DSGStyle704.400 TL
Yeni Taigo 1,5 TSI 150 PS DSGR-Line753.800 TL
Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı

Volkswagen Taigo Özellikleri Neler?

Araç en düşük versiyonda 95 PS motor seçeneği sunarken en üst versiyonda bu değer 150 PS’e çıkıyor. Üstelik giriş seviyesindeki model için otomatik vites seçeneği bulunmuyor. Sadece manuel vites ile satışa sunulan aracın diğer seçeneklerinde ise hem otomatik hem de manuel seçenekler var.

vw taigo 2
Volkswagen Taigo özellikleri

Araçlarda 7 ileri DSG standardı tercih edilmiş. Donanım seviyelerinde ise 3 farklı seçenek kullanıcıları bekliyor. Life, Style ve R-Line olarak belirlenen bu donanım seviyelerinde her bir üst seviyede daha fazla özellik bulunuyor. Aracın tasarımında donanım seviyelerine göre en çok dikkat çeken ise LED Matrix farlar. Önde ve arkada özel bir şekilde hazırlanan bu aydınlatma şeritleriyle, araçta farklı bir görünüm elde edilmiş. Panoramik cam tavan gibi ek özellikler ise satın alma aşamasında tercih edilebilecek opsiyonlar. 

vw taigo 4
Volkswagen Taigo far detayları

Volkswagen Taigo Türkiye’ye Geliyor

Volkswagen tarafından yeni araç modeli için özel tanıtımları yer verildi. Volkswagen’in ilk SUV Coupe modeli olmasına nedeniyle ayrı bir önemi bulunan araç için yapılan tanıtım şu şekilde; 

Araç için vurgulananlar ise şöyle;

Yeni Taigo, sadece tarzını değil aynı zamanda karakterini de cesurca sergileyenler ve her gün sıra dışı olanı bulanlar için tasarlandı. Volkswagen’in ilk SUV Coupe modeli Yeni Taigo, arkaya doğru alçalan tavan hattının her açıdan vurgulandığı etkileyici ve sportif tasarımı ile tüm bakışları üzerine çekerken, gelişmiş teknolojik özellikleriyle de bir SUV’dan beklenenleri fazlasıyla sunuyor. Güçlü motorlar, zengin donanımlar ve yepyeni renk seçenekleriyle Yeni Taigo, her gün için sıra dışı.

Volkswagen

Volkswagen Taigo Fotoğrafları

vw taigo 5
Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı Ne Kadar? Volkswagen Taigo Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?
vw taigo 6
Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı Ne Kadar? Volkswagen Taigo Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?
vw taigo 3
Volkswagen Taigo Türkiye Fiyatı Ne Kadar? Volkswagen Taigo Türkiye’ye Ne Zaman Geliyor?

Başa dön tuşu