Otomobil

Volkswagen’dan heyecanlandıran elektrikli araç hamlesi

Alman otomobil üreticisi VW'dan elektrikli araçlar için heyecanlandıran haber geldi...

Alman otomobil üreticisi Volkswagen yakında elektrikli araç üretmeye başlayacak. Bunun için Amerika’da bir batarya mühendisliği laboratuarı açtı. İşte, elektrikli otomobil tutkunlarını yakından ilgilendiren haberin detayları…

Volkswagen, ABD’de kurduğu Batarya Mühendisliği Laboratuvarı’nın açılışını yaptı. Alman otomobil devi, rakipleri gibi elektrikli araç üretimine yoğunlaştı. Bununla da kalmayıp kendi tesisini kurdu. ABD pazarı için üreteceği bu otomobillerin bataryası yeni kurulan laboratuarda üretilecek.

Volkswagen Batarya Mühendisliği Laboratuvarı Kurdu

Elektrikli araçlar için en önemli donanımlardan olan batarya için çalışmalara başlayan Volkswagen, bu girişim için 22 milyon doları gözden çıkardı. Kurulan batarya mühendislik laboratuarı, ABD’deki 800 milyon dolarlık fabrikanın elektrifikasyon departmanı ile ortaklaşa çalışacak.

vw elektrikli 1

Alman otomobil devi, bu hamlesiyle Kuzey Amerika’daki ürün portföyünü ve Ar-Ge çalışmalarını genişletmiş oldu. Toplamda 7.1 milyar dolar harcanan çalışmalarda sürpriz bir gelişme de yaşandı.

Volkswagen, ABD’de üretilen ID.4 SUV modelinin 2022 yılı içerisinde montajdan çıkacağını duyurdu!

Kuzey Amerika bölgesinde Volkswagen’in bu kulvarda liderlik pozisyonuna ulaşması otomobil sektörü açısından heyecanlandıran bir gelişme. Batarya Mühendisliği Laboratuvarı, Volkswagen Amerika için elektrikli araç bataryası alanındaki ilk tesis oldu. Volkswagen, kendi iç pazarı Almanya’da ve Çin’de de benzer girişimlerde bulundu.

Volkswagen, yeni kurduğu batarya laboratuarında kullandığı araçlar ile haftada ortalama bir yıllık sürüşü simüle edebilecek. Bu da yaklaşık 15.000 kilometreye tekabül ediyor. Başka bir test ortamında da bu kez -70 ile 130 santigrat derece arasında araçların çalışma koşulları simüle edilecek.

Başa dön tuşu