Teknoloji

WhatsApp gruplarına yeni özellik: Grup limiti 512 kişiye çıktı!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp rakiplerine özendi. Grup limitini 512 kişiye çıkardı!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, en büyük rakibi Telegram’a özendi ve grup limitini 512 kişiye yükseltti. Yeni özellik bugünden itibaren aktif oldu. İşte detaylar!

WhatsApp grupları kullanıcıların bireysel sohbetlerden daha fazla tercih ettiği bir mesajlaşma şekli. Eskiden bir gruba en fazla 256 kullanıcı alınabiliyordu. Şimdi bu limit 512 oldu. Artık daha büyük WhatsApp grupları kurulabilecek ve daha fazla kişi grup sohbetlerine dahil olabilecek. Bu özellik, mesajlaşma servisine artı puan kazandırdı.

WHATSAPP’TAKİ SON YENİLİKLER

WhatsApp geçtiğimiz ay hem dosya boyutunu hem de gruplardaki kişi sınırını artıracağını duyurmuştu. Anlık mesajlaşma uygulaması sözünde durdu ve 2 milyara yakın kullanıcısının yüzünü güldürdü. Son özellik, Android ve iOS yüklü cihazlarla birlikte masaüstü uygulamasında bugünden itibaren aktifleşti.

WhatsApp Grup Limiti 512 Kisiye Cikti 1

WhatsApp’ın en son beta güncellemesine sahip herkes yeni grup limiti ve dosya boyutu özelliklerinden faydalanabilecek. Uygulamada bir grup sohbetine daha fazla katılımcı eklemek isteyen grup yöneticileri için müthiş bir kolaylık geldi. Artık bir gruba 512 kişiye kadar kullanıcı eklenebilecek. Bu imkan, ilk etapta kademeli olarak cihazlara gelecek.

Özellik, Android’de WhatsApp beta sürümü 2.22.12.10 ve iOS’ta 22.12.0.70 sürümü ile birlikte geliyor. Çok kısa bir süre sonra uygulamanın kararlı sürümüne de 512 kişilik grup limiti özelliği gelmiş olur. WhatsApp son olarak, gönderilen dosya boyutunu 100 MB limitinden 2 GB’a yükseltti.

Başa dön tuşu