Teknoloji

Whatsapp’ta Artık Çevrim İçi Durumu Gizlenebilecek

Whatsapp'ın kullanıcıların yıllardır beklediği çevrim içi durumunu gizleme özelliğini yakın zamanda getirmesi bekleniyor.

Meta bünyesinde yer alan ve dünya genelinde 2 milyarı aşkın kullanıcıya sahip olan dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp güncellemelere devam ediyor. WABBetaInfo uygulamaya yakın zamanda gelmesi beklenen bir özelliği ortaya çıkardı. Artık çevrim içi olunsa dahi bunu gizleme imkanı sunulacak.

Whatsapp’ta Gizlilik Seçenekleri Artıyor

Whatsapp hali hazırda kullanıcılarına uygulamaya son giriş tarihini, mesaj okundu bilgisini, profil fotoğrafının belirli kişilere gösterilmemesi gibi çeşitli gizlilik seçenekleri sunuyor. Yapılacak yeni güncelleme ile birlikte şirket gizlilik konusunda yeni bir adım atıyor. Güncelleme sonrası çevrim içi olunsa dahi bu durum gizlenebilecek.

ads 1

Çevrim içi olunduğu zaman kimlerin görebileceğine kullanıcılar karar verebilecek. ‘Herkes’ ‘Son Görülmeyi Görenlerle Aynı Kişiler’ şeklinde iki farklı seçenek sunulacak. Bu yeni özellik şu anda iOS’ta Whatsapp Beta sürümü için test ediliyor ancak özelliğin aktif hale getirilmesi durumunda iOS, Android ve masaüstü sürümünde kullanıma açık olacaktır. Bu yeni özellik henüz kullanıcılara açık değil ve geliştirme sürecinde.

Başa dön tuşu