Teknoloji

Whatsapp’ta Mesajlara Bütün Emojilerle Tepki Verilebilecek

Whatsapp geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına sunduğu emoji ile tepki verme özelliğinin çerçevesini genişletiyor.

Meta bünyesinde yer alan ve dünya genelinde 2 milyarı aşkın kullanıcıya sahip olan çevrim içi mesajlaşma programı Whatsapp güncellemelere devam ediyor. Önceki aylarda yapılan güncelleme ile birlikte kullanıcılara mesajlara emoji ile tepki verebilme imkanı sağlanıyordu. Whatsapp’ın da içerisinde yer aldığı Meta şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg Facebook hesabından yaptığı açıklamada bu özellikte iyileştirmelere gidildiğini açıkladı.

Artık Bütün Emojiler Kullanılabilecek

Whatsapp emoji ile tepki verme özelliğinde sınırlı emoji desteği sunuyordu. Kullanıcılardan gelen sunulan emoji desteğinin sayısının arttırılması talepleri üzerine şirketten yeni bir güncelleme geldi. Mark Zuckerberg’in Facebook hesabı üzerinden açıkladığı yeniliğe göre artık mesajlara tepki vermek için sunulan emoji desteğinde sınır kaldırılıyor. Reactions 2.0 adı verilen güncelleme sayesinde artık istenen herhangi bir emoji kullanılabilecek.

mark zuckerberg

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklama ” Whatsapp’ta herhangi bir emojiyi tepki olarak kullanma özelliğini kullanıma açıyoruz.” ifadelerine yer verildi. Kullanıma açılan özellik henüz tüm kullanıcılara gelmemiş olabilir. İlerleyen günlerde tüm kullanıcılar aktif olarak bu özelliği kullanabilecek.

Başa dön tuşu