Teknoloji

Whatsapp, Mesajlardaki ‘Herkesten Sil’ Özelliğinin Süresi Uzatılıyor

Whatsapp, kullanıcılardan gelen geri dönüşler sonucunda yanlış gönderilen mesajı silmek için gereken süreyi uzatıyor.

Dünya genelinde 2 milyarı aşkın kullanıcısı olan ve Meta bünyesinde yer alan çevrim içi mesajlaşma programı Whatsapp her geçen gün uygulamadaki kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çeşitli düzenlemeler yapıyor. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda gönderilen bir mesajı sadece mesajı gönderenden değil herkesten silinebilmesi özelliği uygulamaya geçtiğimiz yıllarda eklenmişti ancak süre sınırı söz konusuydu. Kullanıcı gönderdiği mesajı herkesten silmek için 1 saat, 8 dakika ve 16 saniye içinde silme işlemini gerçekleştirmesi gerekiyordu.

Mesajı Herkesten Silme Süresi 2 Güne Çıkıyor

WABetaInfo’nun ortaya çıkardığı yeni çalışmaya göre artık kullanıcılar mesajları herkesten silmek için daha uzun bir süreye sahip olacak. Öncesinde 1 saat, 8 dakika ve 16 saniye olan süre yapılacak değişiklikle 2 gün 12 saate çıkarılacak. Bazı kullanıcılar bu özelliğin kendi cihazlarında kullanıma açıldığını belirtiyor. Önümüzdeki günlerde şirketin tüm kullanıcılara mesajı herkesten silmek için tanıdığı süreyi arttırması bekleniyor.

Whatsapp Güncellemelere Devam Ediyor

Whatsapp’ın dünya genelinde 2 milyarı aşkın kullanıcısı var ve bu kullanıcıların uygulama ile ilgili çeşitli talepleri söz konusu. Whatsapp belirli aralıklarla kullanıcı deneyimini arttırmak için çeşitli güncellemeler yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yine kullanıcıların uzun süredir talep ettiği çevrim içi durumunu gizleyebilme özelliğini yakında getireceği ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili yaptığımız haberi buradan detaylı olarak okuyabilirsiniz. Şirketin kullanıcılardan gelen geri dönüşleri dikkate alarak yeni güncellemeler yapması beklenebilir.

Başa dön tuşu