Otomobil

Xiaomi’nin İlk Elektrikli Otomobili Yakında Tanıtılacak

Xiaomi uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı elektrikli otomobilini satışa çıkarmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Çinli teknoloji devi Xiaomi telefon, tablet, kulaklık, akıllı ev aletleri, akıllı bilekliler, kişisel bakım malzemeleri gibi çok çeşitli alanlarda geniş ürün yelpazesine sahip. Şirket çıkardığı fiyat/performans odaklı ürünler ile kısa sürede dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı. Xiaomi’nin son hamlesi son yılların popüler teknolojisi elektrikli otomobile ilişkin oldu. Şirket uzunca bir süredir ilk elektrikli otomobili için çalışmalar yapıyordu. Hazırlıkların tamamlanması üzerine aracın önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyor.

Xiaomi’nin İlk Elektrikli Otomobili Ağustosta Tanıtılabilir

Elektirikli otomobiller son yıllarda pek çok şirketin ilgisini çekiyor. Sadece köklü otomobil üreticisi şirketler değil farklı sektörlerde bulunan firmalar da bu piyasada yer almak istiyor. Xiaomi de elektrikli otomobil pazarına erken giren üreticilerden olacak. Şirket Xiaomi Auto adını verdiği ilk elektrikli otomobilini önümüzdeki ağustos ayında tanıtabilir.

xiaomi elektrikli arac

Xiaomi Auto Fiyatı

Xiaomi’nin elektrikli aracının henüz lansmanı gerçekleşmeden fiyatı ile ilgili çeşitli iddialar söz konusu. Xiaomi Auto’nun donanım paketi tercihlerine göre 22 bin dolar ile 44 bin dolar arasında fiyat seçeneklerine sahip olacağı iddia ediliyor. Gelecek ay yapılması beklenen tanıtımda aracın fiyatı ve teknik özellikleri netleşecektir.

Başa dön tuşu