Güncel

Yarbay darbe girişimini engelleyemediği için intihar etti

Siirt’teki 3’üncü Komanda Tugay Komutanlığı Kurmay Başkan Vekili Yarbay Levent Önder,darbe girişimini engellemediği için bunalıma girip intihar etti.

 

Sabah saatlerinde darbe girişimini engelleyemeyip bunalıma girmesi sonucu 3’üncü Komanda Tugay Komutanlığı Kurmay Başkan Vekili Yarbay Levent Önder kendi canına kıyıp intihar etti.

 

Siirt’teki 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı Kurmay Başkan Vekili görevini yürüten Yarbay Levent Önder,iddialara göre 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişimini engelleyemeyip bunalıma girerek beylik tabancasıyla intihar etti.

 

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Siirt Valili’ğinin,Yarbay’ın darbe girişimini engelleyemeyip bunalıma girerek intihar etmesi ile ilgili açıklama yaptı.

 

Siirt Valili’ğinin açıklamasında “3’üncü Komando Tugay Komutanlığında görevli Kurmay Başkanı Vekili Yarbay Levent Önder, sabah erken saatlerde beylik tabancası ile intihar etmiştir. Yarbay Levent Önder bir süredir kurmay başkanlığı görevine vekalet ediyordu. 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrasında yaşananları hazmedemeyerek ruhsal bir çöküntü içine girmiş, darbeci teröristlerin hain planlarına engel olamaması sebebiyle yaşananları gururuna yedirememiş, kendisi gönüllü olarak savcılığa tanık sıfatıyla ifade vermiş ve yaşadığı buhran neticesinde hayatına son vermiştir. Vatansever evladımızın kederli ailesine, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Yüce Türk Milletine baş sağlığı diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Başa dön tuşu