Teknoloji

Youtube, 10 Yıl Önce Yayınlanan Gangnam Style Şarkısını Unutmadı

Video paylaşım platformu Youtube 10 yıl önce yayınlanan ve yayınlandığı dönemde büyük ilgi gören Gangnam Style şarkısını yaptığı paylaşımda tekrardan hatırlattı.

2012 yılında Youtube’a yüklenen Gangnam Style şarkısı çok kısa sürede tüm dünyada büyük ilgi çekmişti. Şarkının müziği, sözleri ve özellikle de klipteki figürler dünyanın pek çok yerinde popüler hale gelmiş ve Youtube’da 1 milyar izlenmeye ulaşan ilk şarkı olmuştu. Şarkının video paylaşım platformu Youtube yüklenmesinin üzerinden tam 10 yıl geçti. Youtube blog platformunda yaptığı paylaşımla birlikte şarkıyı tekrardan hatırlattı.

Gangnam Style 4.4 Milyar İzlenmeyi Geçti

Youtube’un blog sayfası üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte platformda 1 milyar izlenmeye ulaşan ilk şarkı Gangnam Style’ı ve ‘Youtube Milyar İzlenme Kulübünün’ 10. yaşını kutladı. Gangnam Style şu anda güncel verilere göre 4.4 milyar izlenmeye ulaşmış durumda.

Gangnam Style’ı Seslendiren Psy Şimdi Ne Yapıyor?

Gangnam Style şarkısıyla tüm dünyada büyük bir çıkış yakalayan Güney Koreli sanatçı Psy yaptığı farklı projeler ile belli bir seviyede ilgi görse de hiçbir çalışma Gangnam Style kadar tüm dünyanın dikkatini çekmedi. Psy’nin Youtube kanalı 17 milyonu aşkın aboneye sahip. Güney Koreli sanatçı Youtube kanalı üzerinden yeni klipler ve konser videoları paylaşmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu