Teknoloji

Youtube Apple Cihazlarını Kullananlara Yeni Özellik Sundu

Video paylaşım platformu Youtube uzun süredir üzerinde çalıştığı resim içinde resim özelliğini iPad ve iPhone kullanıcılarına sundu.

Dünyanın en çok kullanılan ve Google bünyesinde yer alan video paylaşım platformu Youtube, kullanıcı deneyimini arttırmak için güncellemeler yapmaya devam ediyor. Mobil cihazlarda ve tabletlerde bugüne kadar Youtube üzerinden video izlerken videoyu küçük bir pencere yapıp cihazdan farklı işler yapmaya imkan tanımıyordu. Bir süredir test çalışmaları yapılan özellik aktif hale getirildi. Resim içinde resim adı verilen bu özellikten tüm Youtube kullanıcıları yararlanamayacak.

Youtube Premium Aboneleri Faydalanabilecek

Youtube’un reklamsız video deneyimi başta olmak üzere pek çok özelliği sunduğu ücretli abonelik sistemi Premium’a sahip olan kullanıcılar bundan sonra iPhone ve iPad cihazlarında Youtube videolarını küçük pencerede izleyebilecekler. Böylece hem telefondan ya da tabletten çeşitli işlemler yapabilirken aynı zamanda video da izlenebilecek. İlk aşamada bu özellik iOS 15 ve üzeri sürüme sahip cihazlar için aktif edildi. Henüz tüm cihazlara gelmeyen özelliğin ilerleyen süreçte destekleği cihaz sayısı arttırabilir.

Başa dön tuşu