Teknoloji

 YouTube’a Özel Podcast Ana Sayfası Geliyor

YouTube her geçen gün podcast’ler için daha ciddi hale geliyor. Şirket için sızdırılmış yeni belgede YouTube’un podcast’ler için planlarının ne olduğu ortaya çıktı. Rapora göre YouTube.com’da podcast için özel bir ana sayfaya yer verilecek. Üstelik para kazanma seçenekleri de burada yer alacak.

Podnews’ten Dikkat Çeken YouTube Raporu

Ayrıntılar, kısa süre önce YouTube’un podcast yol haritasını açıklayan 84 sayfalık bir sunum yapan Podnews’te yayınlandı. Şirket, podcast RSS beslemelerini çekme yeteneğini pilot olarak uygulayarak podcast alımını iyileştirecek. Ayrıca podcast’leri YouTube.com/podcasts adresindeki yeni bir ana sayfada tutulması da ana planlamalar arasında. YouTube’da URL henüz çalışmıyor.

Podcast’lerin YouTube’daki reklamcılık çalışmalarını genişletmenin bir yolu olacak., YouTube’un Google ve diğer ortaklar tarafından satılan sesli reklamlara yer vereceğini de öne sürüyor. Bu bakımdan yeni akım reklamlar için de ideal bir platform yaratılabilir.

Podnews tarafından belgenin tamamını yayınlanmadı. Belgenin ilk ne zaman hazırlandığı veya dağıtıldığı bilinmiyor. Ancak şirketin 2022’de bu yönde bir hamle yapması bekleniyor.

Başa dön tuşu