GüncelEkonomi

Zamların arkası kesilmiyor! Benzine ve motorine zam  

Yeni yılın gelmesiyle beraber gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Asgari ücrete %50 zam gelmesinden sonra hemen her ürüne de zam geldi. Son bir aydır dört veya beş kere zamlanan benzin ve motorine zam geldi.

2022 yılında zam fırtınası devam ediyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası bu geceden itibaren geçerli olmak kaydıyla benzine ve motorine zam geldiğini açıkladı. EPGİS tarafından yapılan açıklamayla benzine 63 kuruş, motorine de 94 kuruş zam geleceği açıklandı. EPGİS tarafından yapılan açıklama da söylenen sözler dikkat çekti.  

Güncel Benzin ve motorin fiyatları 

Fiyat artışının hemen ardından benzinin litre satış fiyatı İstanbul’da 13,56 liraya, Ankara’da 13,64 liraya, İzmir’de ise 13,65 liraya yükseldi. Motorin fiyatı ise İstanbul’da 13,69 liraya, Ankara’da 13,78 liraya, İzmir’de ise 13,77 liraya yükseldi. Akaryakıt fiyatları, bayi durumu, şehir ve ilçelere göre farklılık göstermektedir.  

2 3

Bir Zam da Yeni Yıl da Gelmişti! 

EPGİS tarafından daha önce yapılan açıklamada Akaryakıt ürünlerine bir zam da 1 Ocak 2022 tarihinde gelmişti. 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak kaydıyla motorinde 1 lira 29 kuruş, benzinde 61 kuruş, LPG’de 78 kuruş artış olmuştu. Şimdi yaşanan artışla benzin, motorin ve LPG fiyatları yükseldi.  

Başa dön tuşu