Spor

Zeki Çelik’in Beklenen Roma Transferi Gerçekleşti

Milli futbolcu Zeki Çelik bir süredir görüşmelerin devam ettiği Roma kulübüne transfer oldu.

Roma’nın teknik direktörü olan Jose Mourinho’nun Zeki Çelik’i istediği bir süredir konuşuluyordu. İtalya Serie A’da yer alan Roma kulübünden bugün yapılan açıklamaya göre milli futbolcu Zeki Çelik ile anlaşıldı. Roma kulübünden yapılan açıklamada ‘Hoş geldin Zeki Çelik. Kulübümüz Türk beki ile anlaşmaktan mutluluk duyuyor.’ ifadelerine yer verildi. İtalyan futbol devlerinden olan Roma, Zeki Çelik ile 4 yıllık anlaşmaya varıldığını belirtti. Yapılan imza töreninde milli futbolcunun Roma’da 19 numaralı formayı giyeceği de belli oldu.

Zeki Çelik’in Dördüncü Kulübü

Milli futbolcu Zeki Çelik bugüne kadar Bursaspor, İstanbulspor ve son olarak Fransa Ligi’nde yer alan Lille’de yer almıştı. Zeki’nin profesyonel futbol hayatındaki dördüncü takımı Roma oldu. Transferin 7 milyon Euro’ya gerçekleştiği iddia ediliyor. Roma kulübünün ilerleyen süreçte transfer ücretini açıklaması bekleniyor.

”Asla Pes Etmiyorum”

İmza töreni sonrası açıklama yapan 25 yaşındaki Milli futbolcu, “Böyle büyük bir kulüpte oynayacak olmak benim için büyük bir gurur. Hedeflerim çok büyük. Takımın başarısına katkı sağlamak istiyorum. Kendimi oldukça hazır ve hedefe odaklamış hissediyorum. Beni sahada daima mücadele ederken göreceksiniz, asla pes etmiyorum” dedi.

Başa dön tuşu