Beşiktaşlı Tayfur Bingöl'den kötü haber!

Bu sezon sakatlık kabusunu en çok yaşayan takımlardan birisi olan Beşiktaş'a, Tayfur Bingöl'den de kötü haber geldi. Siyah-beyazlı ekipten yapılan açıklamada, Tayfur Bingöl'ün uyluk iç adalesinde kanama ve tam yırtık saptandığı açıklandı.

Beşiktaşlı Tayfur Bingöl'den kötü haber!

Beşiktaş'ı sakatlık kabusu sarmaya devam ediyor, bu kez de Tayfur Bingöl'den gelen kötü haberle moraller bir kez daha bozuldu. Siyah-beyazlı ekibin bu sezon en fazla sakatlık yaşayan takımlardan biri olması, bir yıldız oyuncusunu daha kaybetmesiyle yeni bir boyut kazandı. Tayfur Bingöl'ün sağ uyluk iç adalesindeki kanama ve tam yırtık, siyah-beyazlı camiayı endişeye sevk etti.

Beşiktaş'ın 12 Şubat Pazartesi günü Trendyol Süper Lig'de Kayserispor ile karşılaşacak olması, Tayfur Bingöl'ün sakatlığı nedeniyle gölgesinde kaldı. Siyah-beyazlı kulüpten yapılan resmi açıklamada, Tayfur Bingöl'ün durumuyla ilgili detaylar paylaşıldı. Futbolcunun uyluk iç adalesindeki kanama ve tam yırtığın, Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesi sonucunda tespit edildiği ifade edildi. Bu sakatlık nedeniyle Tayfur Bingöl'ün ameliyat olması ve yaklaşık 4 ay süreyle sahalardan uzak kalması bekleniyor.

beşiktaş

Beşiktaş'ın resmi açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Futbol A Takımımızın 10 Şubat 2024 tarihinde yaptığı antrenman sonunda sağ uyluk iç adalesinde ağrı hisseden oyuncumuz Tayfur Bingöl'ün Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesinde, uyluk iç adalesinde (adduktor longus) kanama ve tam kat yırtık saptanmış olup oyuncumuzun tedavisine sağlık ekibimizce başlanmıştır."

Bu sezon Beşiktaş formasıyla 19 maça çıkan Tayfur Bingöl, 1 gol atarken, 2 asistle de takımına katkı sağlamıştı. Ancak bu sakatlık, genç oyuncunun sezonu erken kapatmasına ve takımının önemli bir parçasını kaybetmesine neden oldu. Siyah-beyazlı taraftarlar ise bu zorlu süreçte oyuncularına moral verme ve destek olma noktasında bir araya gelmeye hazırlanıyor.