Et ve Süt Kurumu, büyükbaş hayvana işkence eden sorumluları işten kovdu

Adana'da Et ve Süt Kurumu'nun kombinasına kesime gönderilen bir büyükbaş hayvana işkence edildiği bildirilirken, yapılan incelemelerin ardından hayvanı demir çubukla döverek öldürenlerin işlerine son verildiği açıklandı.

Et ve Süt Kurumu, büyükbaş hayvana işkence eden sorumluları işten kovdu

Adana'da bulunan Et ve Süt Kurumu kombinasında çalışan bir kombi işçisi, kesimden önce bir ineği kafasına demir çubuk ile defalarca vurarak öldürdü. Bu anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Olay ortalığı karıştırdı. Yaşanan bu gelişmenin hemen ardından ise Et ve Süt Kurumu (ESK), sorumlu çalışanları görevden aldığını açıkladı.

Olay, Adana'nın Yüreğir ilçesinde öğle saatlerinde meydana geldi. İlçeye bağlı Yenidoğan Mahallesindeki ESK kombinasında iddialara göre göre kesime hazırlanan büyükbaş hayvan oradaki görevlilerce yere yatırıldı.

Et ve Süt Kurumu, büyükbaş hayvana işkence eden sorumluları işten kovdu

Sonrasında kombinada çalışan bir görevli haybvanın kafasına bir sopayla defalarca vurmaya başladı. Yaşanan anlar, orada bulunan başka birisinin cep telefonuna kaydedildi ve görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

"SORUMLULAR İŞTEN ATILDI"

Görüntüler tepkilere yol açarken, Et ve Süt Enstitüsü sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sosyal medyaya yansıyan görüntülerle müfettiş görevlendirilmiştir. Adana birleşik yönetimimizde hayvan hakları ve aynı zamanda da hayvan refahına aykırıdır. Ve sorumlular işten atılmıştır." denildi.