Hükümet kanadından milyonları heyecanlandıran asgari ücret açıklaması!

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunarak, 7 milyon çalışanı doğrudan etkileyen ve tüm vatandaşları dolaylı olarak ilgilendiren bir gelişmeyi duyurdu. Akbaşoğlu, ocak başında açıklanacak enflasyon oranının değerlendirilmesiyle birlikte memur ve emeklilerin yaşam standardını yükseltecek, alım gücünü artıracak bir maaş düzenlemesinin yapılacağını belirtti. Bu açıklama, asgari ücretin belirlenmesinde enflasyonun dikkate alınacağı ve çalışanların maddi durumlarının iyileştirileceği bir sürecin başlayacağını gösteriyor. Akbaşoğlu'nun ifadeleri, ülkedeki milyonlarca çalışanın beklentilerini şekillendirecek ve asgari ücret politikasının ocak ayında ortaya çıkacak enflasyon oranına bağlı olarak belirleneceğini vurguluyor. İşte detaylar...

Hükümet kanadından milyonları heyecanlandıran asgari ücret açıklaması!

 

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunarak 7 milyon çalışanı etkileyecek gelişmeleri duyurdu. Akbaşoğlu, Ocak başında açıklanacak enflasyon oranının değerlendirilmesiyle birlikte memur ve emeklilere yönelik yaşam standardını yükseltecek, alım gücünü artıracak bir maaş düzenlemesinin söz konusu olacağını belirtti.  İşte detaylar...

para

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Asgari ücret görüşmelerinin devam ettiğini vurgulayan Akbaşoğlu, bugüne kadar çalışanları enflasyona ezdirmemeye özen gösterdiklerini ve bundan sonra da aynı anlayışla hareket edeceklerini dile getirdi. Alım gücünün artırılması ve yaşam standardının yükseltilmesi amacıyla bütçe imkanlarını zorladıklarını ifade etti. Bu çerçevede, enflasyon oranının dikkate alınarak maaş düzenlemesi yapılacak ve memur ile emeklilerin maddi durumları iyileştirilecek.

Asgari ücret konusunda yapılan bu açıklama, doğrudan 7 milyon çalışanı etkilemenin yanı sıra, dolaylı olarak tüm vatandaşları ilgilendiren bir gelişme olarak değerlendirilmektedir. AK Parti'nin asgari ücret politikası, enflasyon oranının da göz önünde bulundurularak çalışanların alım gücünü korumayı ve artırmayı hedeflemektedir. Bu açıklama, ülkedeki milyonlarca çalışanın maaş düzenlemeleri konusundaki beklentilerini şekillendirecek önemli bir gelişmedir.

para

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunarak çalışanları enflasyona ezdirmeyeceklerini ve alım gücünü artıracak bir rakamı ocak başında ortaya koyacaklarını belirtti. Akbaşoğlu, asgari ücret görüşmelerinin devam ettiğini vurgulayarak bugüne kadar enflasyona ezdirmemeye özen gösterdiklerini ve bundan sonra da aynı anlayışla hareket edeceklerini ifade etti. Bu çerçevede, 2024'e girerken çalışanların yüzlerini güldürmeyi hedeflediklerini belirten Akbaşoğlu, ocak başında açıklanacak enflasyon oranının değerlendirilmesiyle memur ve emeklilerin yaşam standardını artırıcı bir maaş düzenlemesinin gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Akbaşoğlu, orta vadeli program çerçevesinde enflasyonun tek rakama indirilmesi için çalışmalar yapıldığını, ayrıca petrol ve doğal gaz alanlarındaki adımların hızlandırıldığını ve bunların bütçeye olumlu yansımalarının hissedileceğini ifade etti. Doğal gaz ve petroldeki yerlilik oranının artırılmasının cari açığı azaltacağını söyleyen Akbaşoğlu, bu gelirlerle Aile ve Gençlik Fonu'nun kurulduğunu ve deprem bölgesindeki 11 ilde evlenecek çiftlere 150 bin lira evlilik kredisi verileceğini açıkladı. Akbaşoğlu, bu fonun gelir biriktirerek tüm Türkiye'de benzer imkanların sunulacağını belirtti. Ayrıca, 2024-2028 döneminde seçim vaatlerini gerçekleştirme ve kişi başına milli geliri artırma hedeflerine vurgu yaptı.

Ak Parti Grup Başkanvekili, yeni yılda Meclis'te toplumun ihtiyaçlarına yönelik düzenlemelerin gündeme geleceğini ifade ederek, 2024'ün aynı zamanda yeni anayasanın görüşüleceği bir atmosferi de beraberinde getireceğini söyledi. 1982 anayasasının bir ürünü olarak nitelendiren Akbaşoğlu, temsiliyetin yüksek olduğu TBMM'de sivil, özgürlükçü, demokratik, tutarlı, bütünlüklü, çoğulcu bir anayasa yapmak için bütün parti gruplarıyla bir araya gelmeyi ve milletin temsilcileri olarak anayasa hazırlığına başlamayı hedeflediklerini belirtti.