İstanbul'a kar değil bahar geliyor

AKOM, soğuk havalardan etkilenen İstanbul için yeni hava tahminini paylaştı. Mesaja göre soğuk hava yerini sıcak havaya bırakıyor. Genel olarak hafta boyunca havanın güneşli olması beklenmekte.

İstanbul'a kar değil bahar geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), soğuk havalardan etkilenen İstanbul için yeni hava tahminini paylaştı. Son günlerde İstanbul'u etkisi altına alan soğuk ve yağışlı havaların bölgeyi terk etmesi tahmin ediliyor.

AKOM, İstanbul'un haftanın başından itibaren soğuk etkisinden kurtulacağını duyururken sıcaklıkların artmasının beklendiğini bildirdi. AKOM'dan yapılan açıklamanın içeriğinde İstanbul'da hafta boyu güneşli bir havanın beklendiği ve bugünden itibaren sıcaklıkların artacağı açıklandı. Sıcaklıkların önümüzdeki hafta boyunca 11 ila 15 derece arasında seyredeceği tahmin edilmekte.

İstanbul'a kar değil bahar geliyor

GİZLİ BUZLANMA OLABİLİR!

AKOM, açık kış gecelerinde zeminin hızla soğumasından dolayı yollarda "gizli buzlanma" olabileceğini de açıkladı. Sürücülerin, Buzlanma Erken Uyarı Sistemi (BEUS) uyarılarına dikkat etmeleri istenirken, yolda gerekli kontrol ve müdahalelerin yapılmasının önemli olduğu da vurgulanıyor.

İstanbul'da hava sıcaklıkları 24 Ocak gününe kadar mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde olması beklenirken, 25 Ocak'tan 31 Ocak'a kadar ise mevsim normallerinin yaklaşık 1 ila 3 derece altında olması bekleniyor.