İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer 5 ile dikkat! Büyük tufan yarın sabah başlıyor

Meteoroloji yetkilileri tarafından son derece kritik bir duyuru yapıldı. Bu önemli açıklamada, Ankara, İzmir, İstanbul ve Tekirdağ illeri için özel bir uyarıda bulunuldu ve dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer 5 ile dikkat! Büyük tufan yarın sabah başlıyor

Önemli bir hava durumu duyurusu yayınlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Ankara, İzmir, İstanbul ve Tekirdağ illerine özel bir uyarının altı çizildi ve özellikle bu bölgelerde dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. Detaylar da son değerlendirmelere göre paylaşıldı.

Ülkemizin kuzey kesimleri ve Doğu Akdeniz bölgesi için parçalı, zaman zaman çok bulutlu hava öngörülüyor. Özellikle Toroslar mevkiinde, öğleden sonra İstanbul'un batı bölgeleri, Tekirdağ'ın kuzey çevresi ve gece saatlerinde Samsun'un doğu ilçelerinde yerel olarak sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanak yağışlar olabileceği belirtildi. Diğer bölgelerde ise genellikle az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.

Kuzey kesimlerde hava sıcaklıklarının biraz azalacağı, diğer bölgelerde ise belirgin bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Genel olarak ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşanacağı ifade edilirken, rüzgarın genellikle batı ve güneybatıdan eserek zamanla kuzey kesimlerde yer yer kuzeyden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği belirtildi.

sıcak hava

Ayrıca Marmara Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak. İstanbul'un batı kesimlerinde ve Tekirdağ'ın kuzey çevresinde öğleden sonra yerel sağanak yağışlar bekleniyor.

Ege Bölgesi'nde az bulutlu ve açık bir hava beklenirken, Akdeniz Bölgesi'nde ise az bulutlu ve açık hava hakim olacak. Doğu Akdeniz bölgesinde parçalı, Toroslar mevkii'nde yer yer öğleden sonra sağanak yağışlar olabileceği ifade edildi.

İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerinde de az bulutlu ve açık bir hava öngörülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde az bulutlu ve açık hava beklenirken, kuzey ve doğu kesimlerde yer yer parçalı bulutlu, öğle sonrası Ağrı çevreleri ile gece saatlerinde Samsun'un doğu ilçelerinde yerel sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanak yağışlar olabileceği belirtiliyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise az bulutlu ve açık bir hava öngörülüyor. Hava sıcaklıklarının genel olarak yüksek seyretmesi bekleniyor.