Kaçak etten şikayet eden Kasaplar Birliği Başkanı'nın işyerinde 1 ton kaçak et çıktı!

KKTC'de polis, aldığı ihbar üzerine bir işyerine baskın düzenledi. Düzenlenen baskında sürekli olarak kaçak etten şikayetçi olan Kasaplar Birliği'nin başkanı Halil Akbıçak’ın işyerinde yaklaşık olarak 1 ton civarı kaçak dana ve kuzu eti ele geçirildi.

Kaçak etten şikayet eden Kasaplar Birliği Başkanı'nın işyerinde 1 ton kaçak et çıktı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) polisi, aldığı ihbarı değerlendirerek bir işyerine baskın düzenledi. Kasaplar Birliği'nin başkanlık görevini yürüten Halil Akbıçak’a ait olduğu belirlenen işyerinde ton civarı kaçak dana ve kuzu eti olduğu tespit edildi. Veteriner servisi tarafından yapılan incelemede, etin üzerindeki çıkartmanın sahte olduğu ortaya çıktı.

Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak ile e kaçak et satın aldığı söylenen Ali Üzüm, gözaltına alınırken Akbıçak ile Üzüm mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme, her iki sanığın da tutuklanmasına karar verdi.

Kasaplar Birliği Başkanı'nın işyerinde 1 ton kaçak et

SÜREKLİ KAÇAK ETTEN ŞİKAYET EDİYORDU

Edinilen bilgilere göre; sürekli kaçak et satışından şikayetçi olan Halil Akbıçak'ın kaçak et satışından tutuklanması KKTC medyasında geniş ilgi gördü. Etlerin özellikle Yunan ve Kıbrıs hükümetleri tarafından yasa dışı olarak KKTC'ye ithal edildiği belirlenirken sağlıksız etlerin nerede ve nasıl kesildiği, hangi koşullarda saklandığı gibi birçok yolla tüketiciye ulaştığı yapılan araştırmaların sonucunda netlik kazanacağı aktarıldı.

Yetkililer, kaçak etlerin tespitini etin üzerine olması gereken KKTC Veteriner Mührü'nün dövülmesinin olmadığında anlaşıldığını söylüyorlar.