Mesut Özil'e Almanya'dan darbe: Zehir zemberek açıklama geldi

Real Madrid ve Arsenal gibi büyük kulüplerde oynamış olan Mesut Özil, 25 Ocak 2021'de Fenerbahçe'ye transfer oldu. Sarı-lacivertli takımla 1,5 sezon geçirdikten sonra Başakşehir'e transfer olan ve futbol kariyerini burada sonlandıran Özil'e, Almanya'dan oldukça sert eleştiriler geldi. Bayern ve Werder Bremen'in unutulmaz isimlerinden Mario Basler, Mesut Özil'in Almanya'ya girişinin yasaklanması gerektiğini ifade etti. İşte detaylar...

Mesut Özil'e Almanya'dan darbe: Zehir zemberek açıklama geldi

Almanya Milli Takımı ile Dünya Kupası zaferi yaşayan ve Real Madrid ile Arsenal'da gösterdiği etkileyici performansla dünya çapında birçok hayran kazanan Mesut Özil, Fenerbahçe formasını 25 Ocak 2021 tarihinde giydikten sonra 1,5 sezon süresince sarı-lacivertli takımın formasını terletmiş ve ardından Başakşehir'e transfer olmuştu. Ancak burada geçirdiği sakatlıklar nedeniyle futbolu bıraktığını açıklamıştı.

Futbol kariyeri boyunca Almanya Milli Takımı formasını tercih eden Mesut Özil'e yönelik olarak Bayern Münih ve Werder Bremen'in efsane ismi Mario Basler, sert eleştirilerde bulundu. Basler, Özil'in Almanya'ya dönmesine karşı çıkarak, "Eğer söyleyecek bir şeyim olsaydı, onu Almanya'ya geri almazdım." ifadesini kullandı.

mesut özil

Mario Basler, Mesut Özil'in açıklamalarını eleştirerek, "Yaptığı çıkış olabildiğince kötüydü. Eğer söyleyecek bir şeyim olsaydı, Almanya'ya geri dönmesine izin vermezdim. DFB'de ırkçı hakarete uğradığı gibi şeyler iddia ediyor. Bence bu çok zorlama. Tam bir yüzsüz!" şeklinde konuştu.

Mesut Özil'in babası Mustafa Özil ise geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte, oğlunun Türkiye'de oynamak istediğini ancak kendisinin devreye girerek onu Almanya için ikna ettiğini belirtmişti. Mustafa Özil, "Ailemdeki neredeyse herkes Mesut'un Almanya için oynamasına karşıydı. Hatta onun ülkesine ihanet ettiğini bile söylediler. Mesut bana geldi, bu konu hakkında konuştuk ve onun şüphelerini anladım. O zamanlar sadece 18 yaşındaydı, genç bir delikanlıydı ve arkadaşları Türkiye için oynuyordu. Mesut dedi ki 'Benim kanım kırmızı.' Ona, 'Hepimizin kanı kırmızı!' dedim. Yine de onu Almanya için oynaması konusunda argümanlarla ikna ettim. Bu en iyi karardı. Almanya için 2018'e kadar 92 uluslararası maç oynadı ve 2014'te dünya şampiyonu oldu. Bu bir futbolcu için en büyük onurdur, tamamen doğru bir karardı." şeklinde konuştu.