Milletvekillerine kötü haber! Artık 1 TL yerine 2 TL ödeyecekler!

Enflasyon TBMM'nin çay ocağını da vurdu! Fiyatlar 2 katına çıktı. Ayrıntılar haberimizde...

Milletvekillerine kötü haber! Artık 1 TL yerine 2 TL ödeyecekler!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), son zamanlarda enflasyonun yükselmesi ve ekonomik dalgalanmaların etkisiyle gıda fiyatları artarken, TBMM'nin lokantasında çay fiyatlarına yüzde yüz zam geldi. Bir bardak çayın fiyatı, 1 liradan 2 liraya yükseltildi, milletvekilleri ve misafirleri için büyük bir sürpriz oldu.

Son yıllarda Türkiye'de dolar kurundaki dalgalanmaların ve enflasyonun artışının en çok hissedildiği alan gıda sektörü oldu. Ayçiçek yağı ve sebze fiyatlarındaki ciddi artışlar, halkın gıda harcamalarını olumsuz etkilerken, TBMM'deki lokanta bu artışlardan etkilenmemiş gibi görünüyor.

TBMM'deki lokanta, genellikle düşük fiyatları ile bilinir ve özellikle milletvekilleri, il dışından gelen misafirlerini bu lokantada ağırlamayı tercih ederler. Ancak son zamanda çay fiyatlarına yüzde yüz zam yapılması, meclis içerisinde sıcak bir gündem konusu haline geldi.

tbmm çay ocağı zammı

Gazeteci Osman Cerit, sosyal medya hesabı üzerinden çay fiyatlarındaki bu artışı duyurdu. Bir bardak çayın fiyatının 1 lira iken yüzde yüz zamla 2 liraya çıkarılması, meclis lokantasının ziyaretçilerini şaşırttı. Meclis içerisindeki diğer restoranlar da genellikle düşük fiyatları ile dikkat çekerken, çay fiyatlarına yapılan bu zam, ziyaretçilerin tepkisine neden oldu.

TBMM'nin ana binasında ve milletvekili odalarının bulunduğu binada 2 restoran bulunurken, bahçedeki iki restoran ve bir kafenin yanı sıra Eğitim ve Sosyal Tesis olan Ala Restoran'da da 2 lokanta faaliyet gösteriyor. Özellikle yaz döneminde bahçedeki restoranlar kapandığında, Ala Restoran'a olan talep artar ve rezervasyon yapılmadan yer bulmak neredeyse imkansız hale gelir.

TBMM'deki çay fiyatlarındaki bu yüzde yüz zam, meclis içerisindeki ekonomik tartışmaların ve düşük ücretlerin bir yansıması gibi görünüyor. Meclis lokantasının fiyat politikaları ve gelecekteki olası değişiklikler, gündemi meşgul etmeye devam edeceğe benziyor.