Starbucks skandalı sonrası kovulan spikerden olay açıklama

TGRT'de hafta sonu haberlerini sunan spiker Meltem Günay hafta sonu haberlerini sunarken masasında Starbucks bardağını bulundurduğu gerekçesi ile kanaldan kovulmuştu. Ekran başındaki herkesin şok olduğu olayın perde arkasını Meltem Günay açıkladı. İşte detaylar...

Starbucks skandalı sonrası kovulan spikerden olay açıklama

TGRT spikeri Meltem Günay, sunduğu haber programı sırasında masasına Starbucks bardağı bıraktığı için eleştirilere maruz kaldığı için kovuldu. Olayla ilgili kamuoyunda tartışmalar sürerken, kovulan gazeteci Meltem Günay sessizliğini bozdu. Detaylar haberimizde...

su

STARBUCKS BARDAĞINI UNUTTUĞU İÇİN KOVULMUŞTU! O SPİKER İLK KEZ KONUŞTU: "OLAYI BİR DE BENDEN DİNLEYİN"

Starbucks bardağını unuttuğu için kanal ile ilişkisi kesilmişti. Haber spikeri işte o şok eden olayı anlattı. ``Olayı bir de benden dinleyin'' dedi.

TGRT haber spikeri Meltem Günay sessizliğini bozarak son dönemde yaşanan tartışmalı Starbucks kupası olayına ilişkin ilk kez konuştu. Güney, yaşanan talihsizlikten dolayı özür dileyerek olayın ardındaki gerçekleri paylaştı.

"VERECEĞİM EN SAMİMİ CEVAP..."

Günay, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, durumdan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, şunları söyledi: "Vereceğim en samimi cevap; insanım. Bardağı orada unuttum. Hepsi bu" ifadelerine yer verdi.

Günay, açıklamasının başında, "Anlık bir hatayla ekran önünde yaşadığım talihsiz olay nedeniyle gönlü kırılan insanlardan samimiyetle ÖZÜR DİLERİM" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

HABER SPİKERİ GÜNAY KONUŞTU

Kendisine yöneltilen eleştirileri sabırla karşıladığını ve sakin bir şekilde okuduğunu anlatan Günay, açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

"Ben 27 yılını bu işi yaparak geçiren ve bir gün dahi devletimin, milletimin vicdanını yaralayacak tek bir söz sarfetmemiş bir insanım. Devletimin, milletimin hassasiyetleri hep önceliğim oldu.

Yayınlarımı gerçekten takip edenler bilir; zulmün hep karşısında durdum. 27 yıllık meslek hayatımın son 14 yılını TGRT haber çatısı altında geçirdim ve kurumuma ne ekran önünde ne de dışında olumsuz tek bir laf ettirmedim. Peki böyle bir hatayı nasıl yaptım?

Bu soru sizler kadar benim yakın çevremin de sorduğu bir soru. Haklısınız meslek hayatı boyunca yaralayıcı, incitici, yayın ilkelerine aykırı tek bir söz, tek bir hareket yapmamış bir insan bu hatayı nasıl yapar?

Vereceğim en samimi cevap; insanım. Bardağı orada unuttum. Hepsi bu." Dedi.