8. TEKNOFEST etkinliği Cumhuriyet'in 100. yılında Ankara'da start verdi!

Dünyanın en büyük havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Ankara Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı dolayısıyla kapılarını teknoloji ve bilim tutkunlarına açtı.

8. TEKNOFEST etkinliği Cumhuriyet'in 100. yılında Ankara'da start verdi!

İlki 2018 yılında düzenlenen TEKNOFEST, bu yıl yurt içi etkinlikte 7, genel anlamda ise 8. kez düzenlenecek.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde yürütülen TEKNOFEST etkinliği, Türkiye'nin ulusal teknoloji ekosisteminde kilit rol oynayan 125 bakanlık ve kurum, başkanlıklar, kamu ve özel sektör kuruluşları, akademik kurumlar ve medya şirketleri ile kurumlarla iş birliği içerisinde yürütülmektedir.

8. TEKNOFEST etkinliği Cumhuriyet'in 100. yılında Ankara'da start verdi

Tam bağımsız bir Türkiye için 'Milli Teknoloji Hareketi' vizyonuyla milyonlarca insanı kucaklayan ve bir araya getiren Teknofest Ankara, coşkuyu ve aynı zamanda da eyecanı bir kez daha göklere taşımak için start verdi. Bugün saat 09.00 itibariyle hayranlarına açık olan etkinliğin resmi töreni, "Rafadan Tayfa-Teknolojik Tayfa" ile birlikte, "Hürkuş ve Gökbey Müzikali" hemen ardından da "Tuluyhan Uğurlu Konseri"yle gerçekleştirmiş olacak.

Katılımcılar ilk gün dikey rüzgar tünellerinden güneş gözlemlerine, uzay oyunlarından simülasyon deneyimlerine kadar çok sayıdaki farklı aktiviteyi deneyimleyecek ve eğitici atölyelere katılım fırsatı bulacak.

8. TEKNOFEST etkinliği Cumhuriyet'in 100. yılında Ankara'da start verdi

TEKNOFEST Girişimcilik Yarışması'nda toplam 7 milyon liranın üzerinde ödül verilecek, Deneysel Kart Robo Rig Yarışması'nda ise toplamda 270 bin TL tutarında ödül verilecek.

"Bütün gözler gökyüzünde olacak"

Bu yıl TEKNOFEST'in klasik hava gösterisi ilgi odağı olacak. Etkinlik boyunca Türk Yıldızları, Solo Türk, HÜRKUŞ'un yanı sıra GÖKBEY, AKSUNGUR, Bayraktar TB2'nin gösterileri gerçekleştirilecek. Ayrıca, Bayraktar TB3, Jandarma Çelik Kanatlar ile birlikte Akıncı, Atak Helikopteriyle Anka sahne alacak. Cumhuriyetin 100. yılını kutlayan festivalin ikinci destinasyonu olan başkent Ankara, 3 Eylül'e kadar Ankara Etimsgut Havalimanı'nda hayranlarını bekliyor.