Instagramda yorumları hikayede paylaşma özelliği geliyor!

Instagram, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bir takım özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin son yeniliği ise etkileşimi kolaylaştırmış gibi görünüyor. Yeni bir özellik sayesinde artık hikayelerde yorum paylaşabileceksiniz. Instagram'ın yorum fonksiyonuna ilişkin ayrıntılar haberimizde..

Instagramda yorumları hikayede paylaşma özelliği geliyor!

Instagram'da hikayelere yorum ekleme özelliği geleceği müjdesi paylaşıldı.

Instagram, her geçen gün daha fazla özelliğin ortaya çıktığı, dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biridir. Şirket, yenilik yoluyla kullanıcı deneyimini ve etkileşimini geliştirmek istiyor. Son açıklanan özellikler de bunu doğruluyor.

Instagramda yorumları hikayede paylaşma özelliği geliyor

En son özelliğimiz artık kullanıcıların hikayelerine yorum eklemesine olanak tanıyor. Söz konusu yeniliğin ekran görüntüsü ise bunun nasıl gerçekleştiğini gösteriyor. Bir yorumu hikayenizde paylaşma seçeneğini görmek için örnekte gösterildiği gibi sola kaydırın. Daha sonra bu yorumu hikayenizde çıkartma olarak kullanabilirsiniz. Bu özellik, TikTok'un 2020'de eklediği video yorum yanıtlama seçeneğiyle neredeyse aynı.

Başka bir örnek, YouTube'daki kısa videolara yapılan yorumlara yanıt vermektir. Instagram'ın buradaki amacı hikayelerinize ilgi çekici yorumlar ekleyerek azla etkileşim elde etmenizi sağlamaktır. Ayrıca Instagram'da yeni bir astroloji mühür testi de yapılarak ilgi gördü. Ortaya çıkan görüntülere göre platformun burçlara da katılmak istediği ortaya çıktı.

Instagramda yorumları hikayede paylaşma özelliği geliyor

Genel olarak Instagram'ın yorum yanıtlama özelliğinin etkileşimlerini daha da artırmak isteyen kullanıcıların çok fazla işine yarayacak. Hatta influencerların sıklıkla kullandığı bir özelliğe dönüşebilir. Bununla birlikte, platformun neler sunduğunu görmek artık ilginç.