Telefonunuzun şarjını 4 kat hızlı doldurmak için bunu deneyin! Saatlerce beklemeye gerek kalmayacak

Akıllı telefon sahiplerinin merakla beklediği sorunun cevabı geldi: Telefonları nasıl hızlı şarj edebilirsiniz? Uzmanlara göre, telefonu şarj ederken bazı hamleler pilinizi hızla doldurabilir. İşte o hamleler...

Telefonunuzun şarjını 4 kat hızlı doldurmak için bunu deneyin! Saatlerce beklemeye gerek kalmayacak

Mobil teknoloji dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alan akıllı telefonların batarya ömrü, kullanıcıların en çok dikkat ettiği faktörlerden biri. Telefon alırken kamerasının yanı sıra batarya ömrünün de ne kadar dayanıklı olduğunu bilmek isteyen milyonlarca kişi bulunuyor.

Günümüzde zamanın oldukça değerli olduğu ve telefonların sürekli iletişim halinde olduğu bir dönemde, kullanıcılar telefonlarını en hızlı nasıl şarj edebileceklerini öğrenmeye yöneliyorlar.

TELEFONLARI HIZLI ŞARJ ETME YÖNTEMİ

1

Bir iPhone'un sıfırdan yüzde 100'e şarj olması uzun sürebilir, hatta dört saate kadar varabilir. Ancak uzmanlara göre, telefonunuzu yüzde 0'dan yüzde 90'a kadar yalnızca bir buçuk saatte şarj etmenin basit bir yolu bulunuyor. Ve bu özellikle telefonlarımızın günlük yaşamımızdaki hayati rolü göz önüne alındığında oldukça önemli bir hızlanma sağlayabilir.

Telefonunuzu şarj ederken Uçak Modu'nu açmanız gerekiyor. Uçak Modu, hücresel veri, Bluetooth, radyo ve Wi-Fi gibi enerji tüketen özellikleri devre dışı bırakarak pil ömrünü korur. Bu mod normalde uçuşta iken kullanılsa da, telefonunuzu şarj ederken açarak pilin hızlı bir şekilde doldurulmasını sağlayabilirsiniz.

Apple da yeni iPhone 15 modeli ile hızlı şarj deneyimini geliştirmeye hazırlanıyor. Sızan bilgilere göre, iPhone 15 modeli 35W'a kadar şarj hızını destekleyecek ve bu da mevcut iPhone 14 modelinden çok daha hızlı bir şarj süreci anlamına geliyor. Bu gelişme, kullanıcıların telefonlarını sadece bir saat içinde tamamen doldurabileceği anlamına geliyor, bu da özellikle acele durumlarda büyük bir avantaj sağlayabilir.

Ancak, tüm iPhone 15 modellerinin 35W şarjı destekleyip desteklemeyeceği hala kesin değil. Şu anki iPhone 14 Pro modeli 27W ile sınırlı olduğu için, daha yüksek şarj gücüne sahip bir cihazın şarj süresini ne kadar etkileyeceği merak konusu.