WhatsApp'ın Telegram'dan aldığı o özellik sonunda Türkiye'de

Whatsapp'a kanallar güncellemesi geldi. Artık ilgi duyduğunuz kanalları takip edebilir ve etkileşim bırakabilirsiniz. İşte yeni güncellemeye ilişkin ayrıntılar...

WhatsApp'ın Telegram'dan aldığı o özellik sonunda Türkiye'de

WhatsApp, 150'den fazla ülkede kullanıma sunduğu Kanallar özelliği ile gündemde. Türkiye'de de bazı kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlayan bu özellik, WhatsApp deneyimini daha da zenginleştiriyor.

Kanallar sayesinde WhatsApp kullanıcıları, önemsedikleri kişi ve kuruluşlardan güncellemeleri doğrudan WhatsApp üzerinden takip edebiliyorlar. Bu özellik, "Durum" sekmesinde yer alıyor ve kullanıcılara WhatsApp tarafından önerilen kanalları takip etme veya keşif yapma imkanı sunuyor.

WhatsApp, kullanıcıların gizliliğine önem vererek, Kanalların sohbetlerden ayrı olduğunu ve takipçilerin kimleri takip ettiğinizi göremeyeceğini vurguluyor. Ayrıca, hem yöneticilerin hem de takipçilerin kişisel bilgilerini koruma sözü veriyor.

whatsapp da artık durum yerine güncellemeler böl

Bu önemli gelişmenin yanı sıra WhatsApp, İyileştirilmiş Dizin, İfadeler, Düzenleme ve İletme güncellemeleri de getiriyor. İyileştirilmiş Dizin ile kullanıcılar, ülkelerine göre filtrelenmiş kanalları bulabilirken, en popüler kanalları da görebiliyorlar. İfadeler sayesinde kullanıcılar tepki verebilir ve toplam ifade sayısını görebilirken, bu ifadeler takipçilere gösterilmiyor. Ayrıca, yöneticiler artık 30 gün boyunca Güncellemelerinde değişiklik yapma imkanına sahip olacaklar.

WhatsApp, önümüzdeki aylarda herkesin kanal oluşturmasına da imkan vereceğini açıkladı. Ancak, bu özelliğin tüm WhatsApp hesaplarına ulaşmasının birkaç hafta sürebileceği belirtiliyor.

WhatsApp'ın Kanallar özelliği, kullanıcıların daha kolay ve hızlı bir şekilde güncel bilgilere ulaşmasını sağlayarak mesajlaşma deneyimini daha da zenginleştiriyor. Türkiye'de de kullanılmaya başlanan bu özellik, WhatsApp'ı daha da popüler hale getireceğe benziyor.