Yapay zeka katliamların tetikleyicisi olabilir

Yapay zekanın hata yapabileceği duyuran Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Taha Yücel, katliamlara neden olacağının haberini verdi.

Yapay zeka katliamların tetikleyicisi olabilir

'Yapay Zekâ Teknolojileri' isimli söyleşiyle SUBÜ Konuşmaları'nın 62. Konuşmacısı olan Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Taha Yücel dikkat çeken açıklamalarda bulunurken Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden yapılan çalışmalarda SUBÜ Konuşmaları'nın 62'nci konuşmacısı Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Taha Yücel olurken önemli yerlere değindi.

Son dönemlerde gündeme gelen yapay zeka insanları heyecanlandırmaya devam ederken birçok durum üzerinde Taha Yücel, faydalarını tek tek açıklarken her zaman tedbirli ve dikkatli davranılması gerektiğini belirterek tehlikeli durumların oluşabileceğinin bilgisini verdi. Yapay zeka ile kontrol sağlanırken savunma ya da saldırı durumunda oluşabilecek nedenlerden ötürü siber saldırılara maruz kalınabileceği belirtildi. Silahlar ve savunma sistemleri üzerinde araçlar yolar çıkarken Yücel, otonom araçlarda yapay zeka durumunda çalışmalar olacağını ve şerif takip sisteminin yapılacağı özelliklerini belirtti.

siber saldırı

Teknofest'in Türkiye'nin geleceğinde çok önemli bir rol oynadığına ve Aselsan'ın ise aktiflik sağlayacağını belirten Yücel, festivaller keşke gençliğinde olsaydı ifadelerini kullanarak siber güvenlik, yapay zeka ve bulut bilişim sistemleri üzerinde teknoloji hamleleri başladı. selsan Girişimcilik Modeli'ni Teknopark İstanbul'da bir girişimcilik merkezi ile hayata geçiriyoruz. İlgisini çeken ve bu alana ilgi duyan kardeşlerini beklediği ifadelerini kullandı.