YouTube reklamları engellenemeyince yeni formül bulundu

YouTube'un reklam engelleyicilerini engellemesine yönelik kararının etkileri hâlâ hissediliyor. Platformun söz konusu kararı bazı kullanıcılardan tepki aldı. Geliştiriciler, YouTube reklamlarını engellemenin yerine hızlandıran ve hızlı bir şekilde görünmelerini sağlayan bir eklenti oluşturdu.

YouTube reklamları engellenemeyince yeni formül bulundu

YouTube, reklam engelleyicilere karşı savaş başlatırken bu durum engelleyiciler için baskı oluşturmaya başladı. latformun reklam engelleyicilerini engellemesine yönelik karar kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılandı. Ancak son günlerde YouTube'un çabalarının etkili olup olmadığı hakkında da çok fazla yorum yapıldı. Bunlardan biri, birçok kişinin YouTube'u izlemeyi sürdürmek için tarayıcı değiştirdiğini, hatta reklam engelleyicileri kaldırdığını öne sürdü.

Bunun temel nedeni, Google'ın aktif reklam engelleyicileri tespit etme ve aynı zamanda da engelleme yöntemlerinin atlatılmasının zor olmasıdır. Raporlara göre bazı ücretli olan reklam engelleyiciler normalde işe yarıyor gibi görünüyor, ancak araçların çoğu çalışmıyor.

YouTube reklamlarına yönelik ilginç çözümler!

YouTube reklamları engellenemeyince yeni formül bulundu

Ancak bir geliştirici şaşırtıcı bir çözüm keşfetti. 9to5Google'a göre YouTube, reklamları engellemenin yerine hızlandıran eklenti geliştirildi. Chrome Web Mağazası'nda yer alan "Ad Speedup" adlı eklentisinin (aynı zamanda Edge ile de uyumlu), reklamların görüntülenmesini engellemek yerine daha hızlı oynatıldığı bildiriliyor.

Bu uzantı, yayınlanan reklamları otomatik olarak algılar ve onları 16 kat daha hızlı hale getirir. Bu da 30 saniye süren bir reklamın 1-2 saniyede bitmesi anlamına geliyor. Bu uzantı varsayılan olarak ekranı sessize alır. Belki eklentinin gelecekteki bir sürümünde "Atla" düğmesi de otomatik olarak tıklanacaktır.

 YouTube ve Google'ın bu eklenti hakkında ne söyleyeceği ise büyük merak konusu..