Zam fırtınası Xbox Games Pass abonelik ücretlerini de vurdu

Oyun tutkunlarını üzecek haber! Bir zam daha geldi! Detaylar haberimizde.

Zam fırtınası Xbox Games Pass abonelik ücretlerini de vurdu

PlayStation ve Steam abonelik fiyatlarına zam yapmıştı. Xbox Game Pass'e de %100'lük bir zam geldi. Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

OYUN TUTKUNLARINI ÜZEN ZAM

Lansmandan kısa bir süre sonra gelen haberler oyunseverleri kızdırdı. Dünyanın en popüler oyun konsolu PlayStation Plus'a üyelik beş kat arttı. Bu artışa tepki olarak bir diğer oyun platformu Steam Türkiye de Türk lirası üzerinden işlem yapmayı bırakarak dolara geçiş yaptı. Ve beklenen şey gerçekleşti. Xbox Game Pass abonelik fiyatları %100 arttı. Yaklaşık 30 senedir oyun tutkunlarına hizmet veren PlayStation oyun konsolunun online abonelik fiyatları son haftalarda hızla arttı. PlayStation Plus üyelik ücretleri yaklaşık beş kat arttı. Türkiye'de PlayStation Deluxe'ün senelik ücreti neredeyse yüzde 600 artışla 460 TL'den 2.750 TL'ye çıktı. 2023 yılının sonuna kadar oyunseverlerin kabusu olmaya devam edecek. Dünyanın en önemli oyun satış platformlarından biri olan Steam, artık Türk lirası üzerinden işlem yapmayacağını duyurdu.

Oyun Tutkunlarını Üzen Zam

Steam ana sayfasına eklenen bir uyarıya göre 20 Kasım'dan itibaren Steam Cüzdan bakiyelerinde TL yerine dolar yer alacak. Duyuruda şu ifade kullanıldı: "20 Kasım'dan itibaren Türkiye fiyatları ve Steam cüzdan bakiyeleri USD'ye çevrilecek." Bu iki kötü habere yanıt olarak bir başka oyun platformu olan Xbox Game Pass, abonelik fiyatlarını neredeyse %100 oranında artırdı. Alınan bilgiye göre PC için Game Pass aboneliğinin ücreti aylık 79,99 TL'den aylık 159 TL'ye çıktı. Konsol kullanıcıları için aylık abonelik bedeli 79,99 TL'den 159 TL oldu. Xbox Game Pass Ultimate sürümünün aylık üyelik ücreti 120,99 TL'den 209 TL'ye çıktı.