Beştepe'de tarihi zirve! Ekonominin kurmayları tam kadro toplandı..

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), üyeleri bugün Beştepe'de bir toplantı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak göreve başlayan Cevdet Yılmaz'ın başkanlık ettiği toplantıda Merkez Bankası'nın başına geçen Hafize Gaye Erkan'da da hazır bulundu. Cevdet Yılmaz, toplantıdan hemen sonra yaptığı açıklamada, "Para ve maliye politikalarıyla finansal istikrar güçlendirilecektir." şeklinde ifadeler kullanırken eylül ayında ara program açıklamayı planladıklarını söyledi.

Beştepe'de tarihi zirve! Ekonominin kurmayları tam kadro toplandı..

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), bugün Beştepe'de bir araya geldi. Cumhurbaşkanı seçimlerinden bu yana ilk kez toplanan EKK üyeleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın başkanlığında görüşmeler yaptı. Toplantıya Merkez Bankası başkanı olarak atanan Hafize Gaye Erkan'ın da katıldığı görüldü.

Beştepe'deki tarihi zirveye; Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Tarım ve Orman Bakanı, Ticaret Bakanı ve Strateji ve Bütçe Başkanı katıldı. Toplantıya yönetim kurulu üyeliği bulunmayan Merkez Bankası'nın yeni başkanı Gaye Erkan'ın davetle geldiği bildirildi.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu

'KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ'

EKK toplantısına başkanlık eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, toplantı bittikten hemen sonra yaptığı açıklamada, "Piyasa kuralları çerçevesinde ekonomide rekabet gücünü ve aynı zamanda da verimliliğini artıracak adımları kararlılıkla atmayı sürdüreceğiz" şeklinde ifadeler kullandı.

Yılmaz, "Finansal istikrar, para ve maliye politikası ile artırılacaktır" derken orta vadeli programı eylül ayında sunmayı planladığını da duyurdu.