Ekrem İmamoğlu'na bir siyasi yasak talebi daha! 15 Haziran günü hakim karşısına çıkıyor..

YSK üyelerine hakaret etmesi iddiasıyla hapis ve siyaset yasağı cezasına çarptırılan İBB Başkanı İmamoğlu'nun İçişleri Bakanlığı'nın iddianamesi sonrası açılmış olan yeni davada 15 Haziran'da hakim karşısına çıkacağı bildirildi. İmamoğlu hakkında yönelik bir "siyasi yasak" yeniden talep edileceği konuşuluyor.

Ekrem İmamoğlu'na bir siyasi yasak talebi daha! 15 Haziran günü hakim karşısına çıkıyor..

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Haziran günü İçişleri Bakanlığı'nın tebligatının ardından açılan yeni dava için hakim karşısına çıkıyor. Bilindiği üzere İçişleri Bakanlığı, Beylikdüz Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görev süresine ilişkin soruşturma kapsamında suç duyurusunda bulunmuştu.

Ekrem İmamoğlu'na bir siyasi yasak talebi daha! 15 Haziran günü hakim karşısına çıkıyor

Savcının soruşturmasının ardından aralarında İmamoğlu'nun da bulunduğu yedi kişi hakkında üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezasını gerektiren "ihaleye fesat karıştırmak" suçundan iddianame hazırlandı. İçişleri Bakanlığı'nın şikayeti üzerine açılan davanın ilk duruşmasının ise 15 Haziran Perşembe olduğu bildirildi. Söz konusu dava, Büyükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Duruşma öncesi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun, "Ekrem İmamoğlu ne zaman 'değişim' dese veya olsa önce uydurma davalar açılıyor. 'Aptal' davasında olduğu gibi bu dava da bir Danıştay kararına rağmen açılan siyasi tasarım davası. Ülkemiz yıllarca sürecek bu davalarla siyasi dizayna izin vermeyecektir” dedi.