Grup toplantısında Erdoğan'ı hedef alan Kılıçdaroğlu: '16'lı masa kuracağım'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlui vugün TBMM'de partisinin grup toplantısına katıldı ve burada bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında yine Erdoğan'ı hedef aldı ve Türkiye'nin aydınlığa çıkabilmesi için gerekirse 16'lı masa bile kurabileceğini söyledi.

Grup toplantısında Erdoğan'ı hedef alan Kılıçdaroğlu: '16'lı masa kuracağım'

CHP'nin TBMM'deki grup toplantısına katılan Kemal Kılıçdaroğlu, burada kürsüye çıktı ve önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında hükümet sistemini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek "Türkiye'nin çıkması için değil 6'lı masa gerekli olması halinde 16'lı masa kuracağım. Bu kabineyi mutlaka göndereceğiz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkan başlıkla şu şekilde:

Kılıçdaroğlu '16'lı masa kuracağım'

"Avrupalılar için de aynı şeyi söylüyorum. Suriye'de kan bedeni sararken hiçbiriniz kıpırdamayın, diyorum ki hepiniz evinizde oturuyorsunuz. Ama kaçaklar size doğru gelmeye başlayınca, geliyorlar diye bağırdınız. Ahlaki değerleriniz nelerdir? Hangi uygar ülkelerde bulundunuz?

Böyle ahlaksız bir siyasetin Türkiye'ye ihanet ettiğini hiç görmedim.

" MERKEZ BANKASI BAŞKANI HAKKINDA DÜNYA RİVAYET VAR.."

Merkez Bankası Başkanı ile ilgili ABD'de yargılanacak şeklinde birçok söylenti var. Türkiye'de bulamıyor musunuz? Ancak uluslararası bağışçılar buna izin vermiyor. Hayatımda bu kadar sorumsuz bir politika görmedim. Halk Bankası dolandırıcısı CFO olarak ne yapar? Ahlakları yok. Londra'daki tefeciler neden gelsin? Tefecilik değil, sermaye taşıyacağız. Bu ülkenin Kurtuluş Savaşı'na katılmasına üzüldüm.

"GEREKİRSE 16'LI MASA KURACAĞIM!"

Türkiye'nin aydınlığa çıkabilmesi adına değil 6'lı Masa gerekli olması halinde 16'lı masa bile kuracağım. Bu kabineyi kesinlikle göndereceğiz."