Kemal Kılıçdaroğlu talimat verdi! 81 il başkanı genel merkeze çağrıldı..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun davetlisi olarak partinin il başkanları 21 Haziran'da Ankara'yı ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu 81 ilin il başkanlarıyla yapacağı görüşmesinde bir sonraki meclis oturumu öncesi değerlendirmesini paylaşacak.

Kemal Kılıçdaroğlu talimat verdi! 81 il başkanı genel merkeze çağrıldı..

Türkiye'de seçim süreci bitti ama muhalefet sakinleşmedi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun istediği seçim zaferini elde edememesi üzerine ertelenen meclis yeniden gündeme geldi. "Değişim" vurgusu yaparak gündemde yer alan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimin ardından CHP lideriyle tam 3 kez bir araya geldi. Özgül Özer, CHP'de 'değişime' neden olan isimlerden biriydi. Özer, Kılıçdaroğlu ile görüşmenin çok yapıcı olduğunu söylemesine rağmen adaylığını resmen açıkladı.

KILIÇDAROĞLU İL BAŞKANLARINI TOPLUYOR

Kemal Kılıçdaroğlu talimat verdi! 81 il başkanı genel merkeze çağrıldı

CHP'de hareketli saatlerin yaşanmaya deva ettiği süreçte Kemal Kılıçdaroğlu bir hamle yaptı ve 81 il başkanını Ankara'ya çağırdı. CHP liderinin davetlisi olarak genel merkeze gidecek olan 81 ilin bazı başkanların "örgüte daha çok değer verme, adayları tanıtırken örgüte danışma" gibi konuları gündeme sunacakları söyleniyor.

Şu anda parti içinde seçim sonuçlarının bir bütün olarak değerlendirilmesi konusunda parti içinde bir “sessizlik” gözlemleniyor. İl Parti Komite Başkanları bu konuda şu yorumu yaptılar: "Partinin iç sorunlarını açık açık konuşmak doğru değil."